KAMIONDŽIJE SE PROVOZALE KROZ KRUPANJ: FAP kao Zvezda - san o Prvoj ligi nastavlja da živi!

Autor: Vladimir Vorih

22.11.2022

18:42

Čini se da su u Krupnju i dalje opijeni proslavom stogodišnjice postojanja.

Vek postojanja Fudbalskog kluba Rađevac uveličala je Crvena zvezda koja je na stadionu "Mirko Vasiljević" slavila rezultatom 2:0, a u poslednjoj rundi Srpske lige Zapad i pribojski FAP je po ugledu na aktuelnog šampiona Srbije slavio, ovoga puta minimalnim rezultatom.

Prema svim očekivanjima u Krupnju je viđena izuzetno neizvesna i fizički zahtrevna utakmica. Obe ekipe su želele da jesenju sezonu okončaju sa nova tri boda na svom kontu, ali čini se da je ekipa FAP-a u konačnom zbiru ipak bila bolja za taj jedan postignuti pogodak.

Trenutak odluke dogodio se u 3. minutu, a mrežu Rađevca zatresao je Veljko Bogićević. On je bio precizan sa jedanaest metara koji je dosuđen nakon prekršaja Sladojevića.

U nastavku prvog dela igre domaćin je imao više od igre, ali terensku inicijativu nisu uspeli da krunišu izjdnačujućim golom.

Tokom drugog poluvremena obe ekipe su pokušavale da stignu do protivničkog gola, ali promene rezultata nije bilo pa tri važna boda odlaze u priboj.

Jesenji deo sezone 2022/23 ekipa Rađevca je završila na sedmoj poziciji sa 19 osvojenih bodova, dok se FAP, ekipa koja se prethodne sezone takmičila u nižem stepenu takmičenja, smatra najprijatnijim iznenađenjem. Pribojci su prvi deo šampionata okončali sa 29 bodova i zauzimaju treću poziciju iza Semedereva 1924 i čačanskog Borca 1926, pa se možda mogu i nadati borbi za poziciju koja vodi u prvoligaški karavan.