KOVILOVO NEMA NAMERU DA STANE: PKB savladao Kelte i nastavio rekordnu seriju! (VIDEO)

15.11.2022

09:05

U kovilovu se nije dovodilo u pitanje kome će tri boda pripasti.

Jesenji deo takmičenja za sezonu 2022/23 u okviru Međuopštinske lige Beograd - "grupa B" je okončan.

U okviru 13. kola na igralištu Sportskog centra "Tibor Cerna" snage su odmerile ekipe PKB Kovilova i novobeogradskih Kelta i domaća ekipa je prema očekivanjima ostvarila sigurnu pobedu 3:0 (2:0).

Od samog početka domaćini su zagospodarili terenom i već u 11. minutu stižu do prednosti. Sjajno je golman Janković ispucao loptu koja dolazi do Manića koji se našao "oči u oči" sa golmanom gostiju. Gostujući čuvar mreže nepropisno zaustavlja fudbalera ekipe iz Kovilova i sudija pokazuje na "belu tačku". Kazneni udarac precizno je izveo Grbić za prednost PKB Kovilova.

Četiri minuta kasnije duplirana je prednost domaće ekipe. Sjajno je ponovo Grbić odreagovao na jednu povratnu loptu i smestio je u mrežu gostiju.

Nastavak meča doneo je i jedinu ozbiljniju priliku Kelta, ali su domaćini uspeli da sačuvaju svoju mrežu, da bi konačan rezultat ovog susreta bio postavljen u 89. minutu. Igrač i trener domaćina Aleksandar Đilas je na volšeban način iz mrtvog ugla poslao loptu u mrežu Kelta.

Treba napomenuti da je nakon ovog susreta ekipa PKB Kovilova povećala niz utakmica u kojima njihov golman nije kapitulirao. Ova jrekord sada iznosi već 900 minuta i odavno je srušen rekord Crvenke iz 2018. godine koja sedam uzastopnim mečeva nije vadila loptu iz mreže.