BULKE UVENULE NA NOVOM BEOGRADU: Brodarac srušio lidera - borba za plasman u viši rang doseže tačke ključanja!

Autor: Vladimir Vorih

06.11.2022

12:46

I to se dogodilo. Lider je doživeo prvi ovosezonski neuspeh.

Jesenje nedeljno pre podne okupilo je na tribinama stadiona pokraj Starog Sajmišta svega oko stotinak ljubitelja fudbala, ali niko od njih nije zažalio što je nedeljni matine posvetio fudbalskoj igri i derbiju 13. kola Srpske lige Beograd.

Domaći fudbaleri od samom starta susreta nisu se libili da nametnu svoj stil igre, a kao rezultat takvog angažovanja u 25. minutu Brodarac stiže do jedanaesterca. Maksimović je nepropisno zaustavio Jankovića, a precizan sa "bele tačke" bio je Daničić.

U nastavku meča fudbaleri Zvezdare zaigrali su znatno angažovanije. Imali su gosti konstantno loptu u posedu, ali prilike koje su stvorili otišle su u nepovrat.

Imali su gosti u 89. minutu i najbolju priliku na susretu. Beriša je oboren u šesnaestercu domaćina, a sudija po drugi put pokazuje na kazneni udarac. Međutim, slabo je jedanaesterac izveo kapiten Đorđević i golman Brodarca Lijeskić je i ovoga puta sačuvao svoju mrežu.

Konačnih 2:0 u korist domaće ekipe delo je Vukosavljevića koji je u nadoknadi vremena iskoristio grešku gostujuće odbrane i matiravši golmana prodanovića, postavio konačan rezultat ovog susreta.