KIKS: Nakon neočekivanog poraza, Srbija dobila novog lidera fudbalskog šampionata!

Autor: Vladimir Vorih

05.11.2022

18:19

I dok na Lagatoru niče prava fudbalska lepotica, fudbaleri Loznice najavljuju izlazak iz rezultatske krize.

Veliko iznenađenje na stadionu Radničkog u Klupcima.

Nakon šokantne eliminacije iz Kupa Srbije od novosadske Vojvodine posle izvođenje jedanaesteraca, fudbaleri Grafičara doživeli su i prvenstveni neuspeh kojim su ne samo ostali bez planiranih bodova, već su i čelo prvoligaškog karavana prepustili rivalu sa Novog Beograda.

Ekipa Loznice do prednosti stiže već u 13. minutu. Nakon udarca Komarčevića lopta se odbija do Igora Vićentijevića koji je glavom smešta iza leđa golmana Aleksandra Stankovića.

Samo tri minuta kasnije Andrija Kaluđerović poravnava rezultat. Iskusni napadač je iskoristio pravovremeno dodavanje Mituljikića i rutinski matirao golmana Darka Vukašinovića.

Do kraja prvog poluvremena Lozničani stižu do novog pogotka. U listi strelaca upisao se ruski internacionalac Matvej Martinkevič koji se sjajno snašao u šesnaestercu Grafosa.

Rezultatom 2:1 ne samo da se okončao prvi period igre, već je navedeni rezultat ostao aktuelan do samog kraja susreta. Pokušavao je Grafičar u nastavku meča da stigne do rezultatskog preokreta, ali je odbrana domaćina odolela do poslednjeg zvižduka sudije Stefana Jeknića.

Fudbaleri Grafičara nakon 17 odigranih prvenstvenih mečeva u aktuelnoj sezoni zauzimaju drugu poziciju sa 34 boda, tri manje u odnosu na lidera IMT, dok Loznica sada na svom kontu ima 18 bodova i nalazi se na 12. poziciji.