ISKRA NIJE ZASIJALA U GORNJOJ VAROŠI: Zemunci u četvrtoj brzini grabe ka završnici kupa!

Autor: Vladimir Vorih

02.11.2022

17:47

Zasluženo slavlje zeleno-plavih.

Zemunci su danas na svom stadionu u Gornjoj varoši evocirali uspomene na događaj od pre gotovo decenije i po.

Te 2007/08 sezone ekipa Zemuna predvođena trenerom Slobodanom Kustudićem stigla je do finalne borbe nacionalnog Kupa Srbije. Na stadionu u Humskoj, u direktnoj borbi za prelazni pehar Zemunci su poraženi od Partizana rezultatom 3:0 čime je ostvaren najveći uspeh kluba iz Gornje varoši.

Danas se zemunska ekipa takmiči u trećem stepenu srpskog fudbala i učestvuje u Kupu Fudbalskog saveza Beograda gde su se u osmini finala sastali sa ekipom Prve Iskre iz Bariča, a ovaj meč je na tribine zemunskog stadiona privukao svega pedesetak ljubitelja fudbala.

Zemunci su bili znatno bolji rival i goste iz Bariča ispratili sa četiri lopte u mreži.

Domaćin do prednosti stiže po isteku pola sata igre. U listu strelaca upisao se Mikan koji je preciznim udarcem matirao golmana Prve Iskre.

Ekipa iz Bariča u nastavak utakmice ulazi znatno angažovanije, ali u jeku napada gostiju, Zemun preko Nikole Ristovskog u 53. minutu stiže do novog pogotka.

U samom finišu meča mreža golmana Avrama još dva puta se zatresla, a u listu strelaca upisali su se Lazar Ristovski u 86. i Ademi samo minut kasnije.

Navijači Zemuna

Zemun - Prva Iskra 4:0 (1:0)

Stadion: FK Zemun u Gornjoj Varoši

Gledalaca: 50

Glavni sudija: Vićentijević Dušan; Pomoćne sudije: Živkov Stefan i Krstić Marko.

Strelci: Mikan 30`, N.Ristovski 53`, L.Ristovski 86`, Ademi 87`

Žuti kartoni: Mikan i P.Stojanović (Zemun), Kilibarda (Prva Iskra).

Zemun: Jevrić, P.Stojanović (Vukić), Trajković, Jovanović, Simić (Pantazis), N.Ristovski (Radojević), L.Ristovski, Mitrović, Ademi, Dakić (Milošević), Mikan (I.Stojanović).

Prva Iskra: Avram, Marinković (Krstović), Ramović, Baković (Knežević), Janković (Petrov), Kilibarda, Topalović, Stajić (Dragić), Proković, Rajić (Piplica), Đilas.