CULJKOVIĆ DVA PUTA VODIO: Na kraju tri boda idu za Varnu!

16.10.2022

19:14

U šestom kolu Gradske lige Šabac-Mačva ekipa Varne gostovala je ekipi Culjković. Gosti su slavili rezutatom 4:2.

Od samog starta obe ekipe su krenule ofanzivno ka golu protivnika. Nije bilo klasičnog opipavanja snaga.

Već u devetom minutu viđen je i prvi gol. Zoran Marković doveo je ekipu Culjković u vođstvo od 1:0.

Rani gol dodatno je otvorio meč.

Napadali su gosti i do poluvremena uspeli su da izjednače. Igrao se 25. minut kada je Vladimir Gligorić izjednačio rezultat.

Do kraja poluvremena beležimo po nekoliko šansi, ali su mreže mirovale.

Na startu drugog poluvremena domaći ulaze nešto ofanzivnije u meč. Igrao se 55. minut kada je ekipa Culjković po drugi put povela na meču. Strelac za domaće bio je Živojin Kostić.

Samo tri minuta kasnije Gligorić svojim drugim golom opet donosi izjednačenje ekipi Varne. I posle nove promene rezultata igra na terenu se nije promenila. Obe ekipe su u svaki duel ulazile maksimalno motivisane da osvoje loptu.

Zbog velike potrošnje igrača oba trenera menjaju oko 64. minuta. Kada su mnogi mislili da će meč biti završen rezultatom 2:2 na scenu stupa ko drugi nego Gligorić. Het-trik overava Vladimir u 85. minutu i dovodi svoju ekipu po prvi put u vođstvo.

Dva minuta kasnije tačku na meč stavlja rezervista Lukić koji postavlja konačnih 4:2.

Posle meča Gligorić je dao i svoje viđenje ovog susreta:

- Došli smo na ovo gostovanje značajno oslabljeni sa samo dva igrača na klupi za rezerve. Ipak smo dokazali da imamo kvalitet i bez obzira na nešto lošiju igru uspeli smo da pobedimo ovo bitnu utakmicu. Čestitike protivničkoj ekipi na fer utakmici i sudijiskoj trojci na urađenom poslu.

Culjković - Varna 2:4 (1:1)

Culjković: Bogićević, D. Stanišić, Tovitović, I. Stanišić, Vujković, S. Đokić, Todorović, B. Đokić (od 64' Lazarević), Kostić, Marković (od 32' Marković), Strailović (od 68' Tatomirović).

Varna: Ristivojević, Jevtić, Janjić, Đurić (od 68'S. Lukić), Petrović, Mićić, Birmančević, M. Lukić (od 88' Janković), M. Gligorić, V. Gligorić, Stojiljković.