ORLOVI UZLETELI U JASENOVU: Tri boda najavljuju bolje dane za tim!

04.10.2022

13:31

U osmom kolu Zone zapad odigran je meč između ekipe Orlova i Levača. Domaćin iz Jasenova slavio je rezultatom 3:2.

Pred oko 100-tinak gledalaca počeo je meč u Jasenovu dosta oprezno. Obe ekipe su u početku igrale dosta rezervisano, pa je prvi pravi napad viđen tek u 20. minutu kada je pao i prvi pogodak. Odličnim šutem Aleksandar Cvetković uspeo je da savlada golmana Dinića za prednost gostiju.

Domaći sastav se trgnuo posle primljenog gola i zaigrao dosta organizovanije na polovini rivala.

Do nove promene rezultata došlo je pred sam kraj prvog dela kada je Milo Mićunović doneo izjednačenje svom timu. Rezultat prvog poluvremena glasio je 1:1.

U nastavku igre igrači Orlova preko visokog presinga uspevaju da uzmu loptu i stvaraju šanse pred golom mladog Lukića. Napadač domaćih Stefan Stojanović je za svega osam minuta uspeo da postigne dva gola. Prvo je u 53. odličnu akciju kruinsao pogotkom za prvo vođstvo svog tima na ovom meču. Osam minuta kasnije svojim drugim golom povećava prednost Orlova na 3:1.

Da se meč uvede u neizvesnu završnicu pobrinuo se štoper domaćih koji je poklonio kazneni udarac gostima. Precizan sa kreča bio je Goljović u 64. minutu za 3:2.

Do kraja susreta gosti su pokušavali dugim loptama, ali je odbrana Orlova funkcionisala dobro.

U poslednjim trenucima meča domaći su imali situaciju 3 na 1 pred golom Levača ali je rezultat ipak ostao 3:2.

Sa nova tri boda ekipa Orlova napredovala je za dve pozicije i sada je sedmi tim na tabeli, dok je sastav iz Rekovca ostao na 13. poziciji.

Orlovi (Jasenovo) - Levač (Rekovac) 3:2 (1:1)

Orlovi: Dinić, Marković (od 89' Dašić), Džolić, Aćimović, Branković, Mićunović (od 89' Vidojević), Knežević (od 86' Lazarević), Mijaličić, Maletić, Stojanović, Ivošević (od 46' Stanić).

Levač: Lukić, Vrtikapa (od 86' Milanović), Vojinović, Gojković, Dimitrijević, Goljović, Radosavljević, Cvetković, Nedeljković (od 82' Petrović), Todosiljević (od 54' Đorđević), Radivojević.