IZNENAĐENJE: Bod iz Lipničkog Šora dovoljan Hajduku za prvo mesto na tabeli!

02.10.2022

19:36

U osmom kolu Mačvanske okružne lige odigran je susret između domaće Sloge i Hajduk Stanka. Na iznenađenje gostujućih navijača meč je završen rezultatom 0:0.

Do ovog susreta ekipa Hajduk Stanka nalazila se na drugoj poziciji sa jednim bodom manje u odnosu na lidera, Sloga je bila sedmi tim na tabeli. Gosti su od starta sezone na skoru 5-2-0 sa 22 data i samo jedan primljen gol.

Današnji domaćin je sa skorom 4-0-3 i gol razlikom +6 držao sredinu tabele. Prvi deo igre je protekao bez nekih pravih prilika ispred golova. Igralo se pretežno na sredini terena sa ponekim naletom ka šesnaestercu ali bez šuteva ka golmanima. Drugih 45 minuta gosti otvaraju ofanzivom ka golu domaćina. Šuteve Jankovića i Jurišića zaustavila je prečka.

Sloga (Lipnički Šor) - Hajduk Stanko (Crna Bara) 0:0

Sloga: Jović, Grujić, Radulović, Filipović (od 84' Kovačević), Jekić, Savić (od 67' Blagojević), Veselinović (od 79' Milutinović), Karapandžić, Alimpić, Bogićević, Marić.

Hajduk Stanko: Pejović, Mirković, Petrić, Pejović (od 58' Miražić), B. Jurišić, Samardžić (od 73' Vasiljević), Zarić (od 73' Ercegovčević), Teodorović, Ognjenović, Janković, N. Jurišić.

Zatim je danas odlični golman domaćih zaustavio šut Samardžića. U jednoj situaciji je Hajduk Stanko mogao do vođstva, igrač domaćih je loše zahvatio loptu i umalo je savladao svog čuvara mreže. Visoko postavljene linije gostiju domaćima je pružilo priliku preko kontra napada. Grujić i Alimipić su šutirali u dva navrata ali je Pejović bio siguran. Najbliži golu domaći su bili kada je štoper Mirković ispucao loptu sa same gol linije. Na kraju najnepopularniji rezultat za publiku na meču, 0:0. Kapiten gostiju je posle meča istakao sledeće:

- U idealnim uslovima i idealnom terenu utakmica je opravdala epitet derbija. Tokom svih 90 minuta sve je prštalo od duela. Susret gde su obe ekipe mogle do pobede. Na obe strane su bile šanse za gol, ali su mreže mirovale. Pohvalio bi svoju ekipu, borili su se svim srcem, ali rekao bi' da je na kraju ispalo onako kako je i realno. Ekipi Sloge zelim sve najbolje u nastavku prvenstva I hteo bih da im se zahvalim na gostoprimstvu. Svojoj ekipi da nastavi sa dobrom igrom i borbom, jer samo tako ćemo stići do zacrtanog cilja.

Ovim bodom I usled poraza lidera ekipa Hajduk Stanka deli prvo mesto sa timom Lipolist. Sloga je zadržala i dalje sedmu poziciju. Sledeće nedelje lider dočekuje Antimon, dok Sloga gostuje fenjerašu na tabeli ekipi Drine.