GOLEADA NA GRBAVICI: Het-trik Aleksića i sjajni Šafer obeležili derbi najljućih rivala!

19.09.2022

13:16

Lider slavio protiv fenjeraša.

Fudbaleri FSU Kraljevica

U okviru 5. kola Zaječarske okružne lige sastale su se ekipe Šljivara i Kraljevice na popularnoj ''Grbavici'', terenu koji ove dve ekipe zajedno koriste za mečeve koje igraju kao domaćini.

FSU Kraljevica, koja trenutno deli lidersku poziciju sa ekipom Trebiča, bila je više nego ubedljiva.

Šanse su se od prvog minuta ređale kao na traci, a pravu goleadu najavio je Kevin Šafer već u 13. minutu na asistenciju Dušana Brkića.

Rezerve FSU Kraljevica

Vođstvo je duplirao Radanović nakon odličnog dodavanja glavom mladog Denića.
Do kraja poluvremena viđen je još jedan pogodak u mreži Šljivaraca. Aleksić je pogodio u 42. minutu nakon dodavanja Milana Gligorijevića pa se rezultatom 0:3 otišlo na odmor.

Aleksić ponovo pogađa početkom drugog poluvremena - 0:4. U 60. minutu Brkić beleži svoju drugu asistenciju - egzekutor ponovo raspoloženi Šafer. Aleksić het-trikom u 69. minutu stavlja tačku na ubedljiv trijumf Kraljevice - 0:6.

FK Šljivar - FSU Kraljevica 0:6 (0:3)

/Šafer 13, 60, Radanović 39, Aleksić 42, 48, 69/

Pomoćni teren na Kraljevici

Gledalaca: 100

Glavni sudija: Nikola Tomić (Zaječar)

ŠLJIVAR: Vasiljević, Petrović, Kostić (od 46. Vaduvesković), Petković, Tošić, Cetinski, Stančić, Cvetanović, Burčić (od 46. Tričković), Cvetković, Jevremović (od 57. Mladenović)

FSU KRALJEVICA: F. Milenović, A. Gligorijević (od 46. Pavlov), D. Brkić, Ćosić, Jelenković, Radanović (od 46. R. Žikić), Šafer (od 60. M. Milenović), M. Gligorijević (od 60. M. Brkić), Aleksić, M. Žikić (od 60. Tasev), Denić

Igrač utakmice: KEVIN ŠAFER (FSU Kraljevica)

U narednom 6. kolu, u derbiju vrha tabele, FSU Kraljevica dočekuje ekipu Midžora iz Kalne dok Šljivar gostuje Trebiču u Sokobanji.