DRAMA SREĆNOG KRAJA: OFK Kopaonik 1931 nakon preokreta stigao do važnih bodova!

17.09.2022

17:49

Sjajna utakmica viđena je danas u Brusu pred oko 300 gledalaca.

Brusjani su imali više od igre, ali su gosti došli prvi do prednosti u 34. minutu posle sjajnog prodora vihornog  Borisa Đorđevića, koji se lako otarasio dvojice domaćih igrača i poslao loptu iza nemoćnog Đorđa Đokica, golmana domaćih, koji nije imao priliku da odreaguje. Uglavnom prvo poluvreme je proteklo u polušansama na obe strane.

Drugo poluvreme je počelo brzim izjednjačenjem. Posle odlično izvedenog kornera Marka Vilimonovića, najiskusniji na terenu kapiten Nenad Đokić odličnim udarcem sa sedam metara poravnava rezultat, što je dalo domaćoj ekipi vetar u leđa. U nastavku igre ređale su se šanse domaće ekipe. Neumorni napadač Kopaonika Predrag Vukojević Kej sjajnim solo prodorom prolazi trojicu igrača i šutira u suprotni ugao i dovodi Brusjane do prednosti od 2:1.

Možda i najlepši trenutak utakmice ,desio se u 84. minutu kada se Milan Danilović odlučio na šut sa preko 20 metara i pogodio prečku, što je izmamilo dosta uzdaha i aplauza prisutne publike.

Imali su danas Brusjani šta da vide na gradskom stadionu ,a momci su im uzvratili odličnom igrom i pobedom.

Najbolji akter današnjeg susreta je najstariji na terenu,kapiten "Vukova" Nenad Đokić,koji je nakon meča izjavio:

- Trud i borbenost su se isplatili i ovo je za nas velika pobeda, s obzirom da smo na poluvremnu gubili. Odigrali smo dobro, ovo je pobeda kolektiva koja nam daje vetar u leđa za naredne utakmice. Cilj je da tokom jeseni sakupimo što više bodova i budemo u vrhu. Narednu utakmicu igramo u sredu i pozivam Brusjane da dođu u što većem broju.