CRNA GORA POKRADENA PROTIV TURSKE? Dramatična završnica i poraz "Đetića"!

01.09.2022

16:15

Sjajan meč u Tbilisiju.

Košarkaški Turske savladali su Crnu Goru u 1. kolu Evropskog prvenstva rezultatom 72:68.

Utakmica je bila veoma dramatična, a pored dobre košarke obeležila ju je i jedna sporna sudijska odluka na štetu "Đetića".

Crna Gora je odigrala dobru prvu četvtinu, koju je rešila u svoju korist rezultatom 18:14.

Turci su dominirali u drugom periodu, Šejn Larkin se raspucao, pa su Atamanovi izabranici ovu četvrtinu dobili sa 27:13, pa su na odmoru vodilu sa ubedljivih 41:31.

Bojan Dubljević se konačno probudio u trećem kvartalu, u drugom poluvremenu ubacio je svih svojih 20 poena.

Crna Gora je ubrzo stigla do totalnog preokreta i vođstva 47:44. Turci su uspeli da odbiju dalji nalet, pa su pred poslednjih deset minuta vodili 53:51.

Potpuni egal viđen je u poslednjoj deonici. Dubljević je sipao trojke sa svih strana i iz napada u napad mučio tursku odbranu.

Ušlo se u izuzetno dramatični završnicu i neke zaista neverovatne poteze.

Prvo je Peri izgubio loptu, jer je Atamana (nosio crvenu majicu) pomešao sa saigračima i to pri vođstvu Crne Gore.

Korkmaz je potom iz teške pozicije pogodio za +1 24 sekunde pre kraja meča.

Crnogorci su imali napad, Mihailović je promašio otvoren šut, skok ubeležio Simonović, ali onda napravio sumnjiv faul u napadu.

Balkanska reprezentacija se bunila, bila je besna, ali promene odluke nije bilo. Da situacija bude još lošija nisu uspeli ni da naprave faul u narednih pet sekundi, pa je Korkmaz to kaznio trojkom sa pola terena.

U 2. kolu Grupe A Turska igra protiv Bugarske 3. septembra, dok istog dana Crna Gora odmerava snage sa Belgijom.