MISLILI DA IH JE UPUCAO NEKO TREĆI, A ONDA JE USLEDIO OBRT! Kako je suprug od žrtve postao glavni osumnjičeni za ubistvo trudnice na jugu Srbije!

Hronika

24.08.2026

21:42

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Jetlira je bila u 8. mesecu trudnoće.

MISLILI DA IH JE UPUCAO NEKO TREĆI, A ONDA JE USLEDIO OBRT! Kako je suprug od žrtve postao glavni osumnjičeni za ubistvo trudnice na jugu Srbije!

Foto: Shutterstock/Ranta Images, Printskrin Google mape

Stravičan zločin dogodio se u selu Kravoserija kod Mališeva, gde je 25-godišnja Jetlira Fonići, koja je bila u 34. nedelji trudnoće, pronađena mrtva, dok je njen suprug Egzon Bitići teško ranjen ležao pored nje. Iako se u prvi mah verovalo da je na bračni par pucao neko treći, uviđaj je doneo veliki obrt – ranjeni suprug postao je glavni osumnjičeni.

Policijske jedinice odmah su izašle na mesto događaja i u spavaćoj sobi zatekle supružnike sa prostrelnim ranama. Žena je, uprkos naporima lekara, preminula na intenzivnoj nezi, dok se muškarac nalazi u veoma teškom i nestabilnom stanju. Intubiran je i priključen na respirator.

Direktor Urgentne klinike UCCK Naser Sila potvrdio je da je žena bila u 34. nedelji trudnoće i da lekari nisu uspeli da je spasu.

- Dve osobe ranjene hicima, žena i muškarac - žena u 34. nedelji trudnoće, uprkos svim merama reanimacije koje je preduzeo medicinski tim, nije uspela da se izbori sa povredama i preminula je na intenzivnoj nezi. Dok je muškarac intubiran, povezan na respirator, urađene su neophodne pretrage, njegovo stanje je veoma teško i nestabilno - izjavio je.

U početku je slučaj tretiran kao napad treće osobe, ali je dalja istraga pokazala da se sumnje istražitelja usmeravaju upravo ka suprugu. Prema navodima policije i tužilaštva, slučaj je okvalifikovan kao teško ubistvo i pokušaj ubistva.

Na mestu zločina pronađeno je i oduzeto vatreno oružje za koje se sumnja da je korišćeno tokom pucnjave. Policija je saopštila da je istraga u toku, dok se utvrđuju motiv i sve okolnosti tragedije.

- Na mestu događaja pronađeno je i zaplenjeno vatreno oružje za koje se sumnja da je korišćeno u zločinu. Oko 1.10 sati, iz UKCK-a smo obavešteni da je žrtva ženskog pola, punoletna osoba, preminula. Na mesto događaja izašao je i državni tužilac, čijom odlukom je pokrenuta istraga teškog ubistva koja je u toku - rekla je portparolka policije u Đakovici.

Državni tužilac naložio je da telo ubijene bude prebačeno u Institut za sudsku medicinu u Prištini, gde će biti obavljena obdukcija. Tužilaštvo je saopštilo da preduzima sve potrebne radnje kako bi se utvrdile činjenice i prikupili dokazi.

Posebno je potresna činjenica da je Jetlira bila pred porođajem. Lekari nisu uspeli da spasu ni njeno nerođeno dete. Vest o tragediji porodica je saznala tokom noći, a rođak ubijene Flamur Fonići rekao je da porodica veruje da je reč o ubistvu i da očekuje potpunu pravdu.

- Tragičnu vest dobili smo noćas, posle dva sata. Čvrsto verujemo da je ubijena. Svi čekamo zvanični nalaz Instituta za sudsku medicinu u Prištini. U neopisivom smo bolu, uzeo nam je dete, a jedino što sada tražimo jeste potpuna pravda - izjavio je Fonići.

Prema dosadašnjim informacijama iz istrage, oružje kojim je trudnica ubijena navodno je bilo u vlasništvu oca osumnjičenog. Komandir Policijske stanice u Mališevu Nazmi Zogaj naveo je da se sumnja da je za pištolj postojala dozvola izdata upravo na ime oca Egzona Bitićija.

Istraga je još u početnoj fazi, a istražitelji pokušavaju da utvrde šta je prethodilo pucnjavi, ko je tačno ispalio hice i koji je bio motiv. Zbog toga će konačna slika ovog stravičnog događaja biti poznata tek nakon sprovedenih veštačenja i prikupljanja svih dokaza.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading