RUS NAPAO DVA POLICAJCA! Haos na granici završen BRUTALNIM OTREŽNJENJEM
Službenici Odeljenja bezbednosti u Herceg Novom lišili slobode A. D. B (26), državljanina Ruske Federacije, zbog sumnje da je napao dva policijska službenika i izvršio krivično delo "napad na službeno lice u vršenju službene dužnosti', navodi se u saopštenju policijske službe za odnose s javnošću.
Foto: shutterstock/agrofruti/Jean-Marc Pierard/BreizhAtao
Ruski državljanin uhapšen je u petak zbog napada na dva policijska službenika na graničnom prelazu (GP) Debeli brijeg, preneli su danas crnogorski mediji.
Službenici Odeljenja bezbednosti u Herceg Novom lišili slobode A. D. B (26), državljanina Ruske Federacije, zbog sumnje da je napao dva policijska službenika i izvršio krivično delo "napad na službeno lice u vršenju službene dužnosti', navodi se u saopštenju policijske službe za odnose s javnošću.
- A. D. B. je juče, 17. 7. 2026. godine, oko 16.30 časova, na GP Debeli brijeg, u prostorijama Stanice granične policije Herceg Novi, fizički napao jednog policijskog službenika i zadao mu udarac pesnicom u predelu glave, a odmah potom i udarac obema rukama u predelu grudi. Nakon toga je pokušao da se udalji iz policijskih prostorija u čemu ga je sprečio policijski službenik koga je takođe napao pružajući aktivni otpor, a nakon toga je savladan. Oba policijska službenika su zadobila lake telesne povrede - navodi se u saopštenju.
Osumnjičeni A. D. B. je danas, uz krivičnu prijavu, priveden državnom tužiocu u Osnovnom državnom tužilaštvu u Herceg Novom.
Nakon saslušanja, nadležni tužilac je doneo rešenje o zadržavanju u pritvoru A. D. B. u trajanju do 72 časa, do davanja iskaza istražnom sudiji u Herceg Novom, navodi se u saopštenju službe za odnose s javnošću policije u Herceg Novom.
Inače, pripadnici Uprave saobraćajne policije zaustavili su danas vozača koji je na auto-putu kod Pirota vozio brzinom od 241 km/h, na putu gde je ograničenje brzine 130 km/h, objavilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova na svom Instagram profilu.
Pripadnici Uprave saobraćajne policije u Direkciji policije presretačem su izmerili prekoračenje brzine, zaustavili i isključili iz saobraćaja četrdesetogodišnjeg državljana Iraka, navodi se u objavi.
Protiv vozača će biti podneta prekršajna prijava za nasilničku vožnju u skraćenom postupku.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
BONUS VIDEO:
Komentari (0)