NOVI POŽAR NA BALKANU! Vatrogasci više ne znaju gde udaraju

Hronika

22.06.2026

21:24

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Trenutno nema zvaničnih informacija o eventualnoj šteti na stambenim objektima.

NOVI POŽAR NA BALKANU! Vatrogasci više ne znaju gde udaraju

Foto: Tanjug/AP/Amel Emric

U Vihovićima na području Mostara danas je izbio požar, a na terenu su dva vatrogasna vozila, javila je Srna, pozivajući se na Profesionalnu vatrogasnu jedinicu Mostar.

Požar je prijavljen u 17.25 sati i na terenu su dva vatrogasna vozila.

ZAPALIO SE BALKAN! Gori 100 hektara trave i šume, 4 kanadera gase požar! (VIDEO)

Trenutno nema zvaničnih informacija o eventualnoj šteti na stambenim objektima.

Grad Mostar proglasio je vanredno stanje zbog velikog požara koji je jutros izbio na deponiji "Uborak" kako bi omogućio brzo i operativno delovanje nadležnih službi u saniranju posledica i organizaciji privremenog odlaganja otpada, izjavio je gradonačelnik Mario Kordić.

On je rekao, nakon vanredne sednice gradskog i kantonalnog štaba Civilne zaštite, da proglašenje vanrednog stanja omogućava donošenje hitnih naredbi i sprovođenje mera potrebnih za prevladavanje krize, posebno kada je reč o organizaciji odlaganja otpada nakon što je deponija "Uborak" pretrpela velika oštećenja, preneo je Klix.ba.

Kordić je istakao da je trenutno požar lokalizovan unutar kruga deponije, kao i da se nije proširio na okolno područje.

On je rekao da je požar izazvao ogromnu štetu na deponijskom polju, ali i zabrinutost građana zbog dima koji se nadvio nad gradom.

CRNI OBLAK NAD GRADOM! Veliki požar u Mostaru, ništa se NE VIDI od DIMA - ljudima naređeno da ne izlaze iz kuća! (VIDEO)

Kordić je naveo da je požar devastirao lokalitete Buđevci i Uborak i da je izgorela reciklažna hala s kompletnim postrojenjima. Rekao je i da je oštećena oprema na deponiji, a da je zahvaljujući naporima vatrogasaca spasena upravna zgrada.

Kordić je pozvao građane da do daljnjeg ne odlažu komunalni otpad na javne površine da se ne bi dodatno opteretio komunalni sistem.

Istovremeno je privrednim subjektima naloženo da reciklažni otpad odvoze na reciklažno dvorište na Bišće Polje, dok je komunalnim preduzećima naložena izrada plana reorganizacije sistema odlaganja otpada.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading