PRIMIO METAK, PA POKUŠAO DA POBEGNE: Napadač ga stigao i nasmrt izbo - DAMIR TADA DOŠAO DA REŠI NOVČANI DUG I NAVIJAČKI SUKOB, PA NASTRADAO!
On je najpre pogođen hicem iz vatrenog oružja u levu potkolenicu, ali je, uprkos povredi, pokušao da pobegne i spase se
Foto: TANJUG/ FOTO HINA/ DAMIR SENICAR
Hladnog februarskog popodneva, pre čak devet godina, jedan od najdramatičnijih zločina u poslednjih godina potresao je sarajevsko naselje Alipašino Polje. Na Trgu međunarodnog prijateljstva do broja 16, Damir Hodović (rođen 1979. godine), poznatiji među prijateljima i kao "Pele", izgubio je život pod nasilnim okolnostima.
Prema zvaničnim informacijama Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo, pucnjava i zapomaganje prijavljeni su policiji oko 18.30 časova. Kada su policijske patrole i ekipa Hitne pomoći stigle na lice mesta, zatekle su Damira Hodovića teško ranjenog, ali su lekari ubrzo mogli samo da konstatuju smrt.
Uviđajem je utvrđeno da Hodović nije stradao od jednog napada, već da je nad njim izvršen kombinovani napad vatrenim i hladnim oružjem, što je od samog početka ukazivalo da je u zločinu učestvovalo više osoba i da se ne radi o spontanom incidentu.
Istraga je kasnije rasvetlila dramatične i potresne detalje poslednjih minuta Hodovićevog života. On je najpre pogođen hicem iz vatrenog oružja u levu potkolenicu, ali je, uprkos povredi, pokušao da pobegne i spase se. Svedoci su naveli da je ranjeni muškarac pokušavao da dozove pomoć i udalji se od napadača.
Foto: shutterstock/BreizhAtao

Međutim, nekoliko metara dalje sustigao ga je drugi napadač, koji mu je nožem zadao ubod u predelu grudnog koša, u blizini srca. Ta rana bila je smrtonosna i, prema nalazima obdukcije, upravo ona je dovela do brze smrti.
Policija je na mestu zločina pronašla čaure, dok je nož kasnije izuzet kao dokaz. Postojale su sumnje da je pištolj korišćen u ubistvu bačen u reku Miljacku, zbog čega su ronioci danima pretraživali rečno korito, ali vatreno oružje nikada nije pronađeno.
Samo nekoliko dana nakon ubistva, policija je uhapsila Fuada Pitića (1991) i Ismara Halilovića (1995), dok je kao trećeosumnjičeni priveden Nihad Titorić (1985). Prema navodima Tužilaštva Kantona Sarajevo, Pitić je osumnjičen da je pucao u Hodovića, Halilović da je zadao smrtonosni ubod nožem, dok se Titoriću na teret stavljalo pomaganje počiniocima nakon izvršenog zločina.
Svi osumnjičeni su sprovedeni u tužilaštvo, gde im je određen pritvor zbog opasnosti od bekstva, uticaja na svedoke i ponavljanja krivičnog dela. Tokom istrage rađene su i DNK analize kako bi se precizno utvrdilo ko je koristio koje oružje u trenutku likvidacije.

Foto: Shutterstock/Robson90
MOTIV - DUG
Iako su zvanični organi bili uzdržani u prvim danima istrage, ubrzo je procurila informacija da je motiv ubistva bio novčani dug i raniji neraščišćeni odnosi između žrtve i osumnjičenih. Prema nezvaničnim saznanjima, kobni susret bio je unapred dogovoren, ali je rasprava brzo eskalirala u nasilje koje se završilo smrtonosnim ishodom.
Istražitelji su smatrali da se ne radi o slučajnom obračunu, već o sukobu koji je tinjao duže vreme i koji je tog februarskog dana dobio krvavi epilog.
Damir Hodović je ostavio porodicu i decu iza sebe.Ismar Halilović je prvobitno bio osuđen na 12 godina zatvora za teško ubistvo, i to od strane Kantonalnog suda u Sarajevu, krajem 2018. godine. Međutim, Vrhovni sud Federacije Bosne i Hercegovine je u aprilu 2019. godine ukinuo tu presudu i predmet je vraćen Kantonalnom sudu na ponovno odlučivanje.
U ovom predmetu su pored Halilovića bili uključeni i drugi optuženi, Fuad Pitić i Nihad Titorić. Njihovi predmeti su razdvojeni od slučaja Halilovića, ali u javnosti se zna da je Pitić ranije osuđen na 2 godine i 3 meseca zatvora u vezi sa događajem, za izazivanje opšte opasnosti i nanošenje lakših povreda, jer je priznao da je pucao u Hodovića i time doprineo situaciji koja je dovela do njegove smrti.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)