PIŽONOV ZET SKINUT SNAJPEROM! Decenija od ubistva jedne od prvih žrtava RATA KLANOVA: Pao u more nakon rafalne paljbe, LIKVIDIRAN POSLE DUGOG STRAHOVANJA ZA ŽIVOT!
Ključni dokaz državnog tužilaštva protiv Banjalučanina bili su DNK tragovi
Foto: Shutterstock/Nenad Nedomački/Schmidt_Alex,Privatna arhiva,Srdjan Stevanovic/Starsport.rs
Zet fudbalske legende Vladimira Petrovića Pižona i pripadnik škaljarskog klana, Goran Đuričković (48) ubijen je iz snajpera sa zidina Starog grada u Budvi dok je s prijateljima sedeo u bašti svog kafića 27. oktobra 2015. godine
Đuričković je, da podsetimo, ustao od stola i zakoračio prema marini kada su se začuli pucnji nakon kojih je pao u more. U septembru 2017. godine policija je saopštila da je rasvetlila ovo ubistvo osumnjičen je Srđan Popović iz Banja Luke, koji je uhapšen u Austriji sa većom količinom droge, a Crnoj Gori je izručen u januaru 2023. godine.

Foto: Privatna arhiva
On se sumnjiči da je ispalio tri projektila iz snajpera, od kojih je jedan pogodio Đuričkovića i usmrtio ga.
Ključni dokaz državnog tužilaštva protiv Banjalučanina bili su DNK tragovi, otkriveni na tri čaure kalibra 7,62 milimetra i puškarnici zidina Starog grada. Odatle je, prema optužnici, sa udaljenosti od 70 metara pucano na Đuričkovića iz automatske puške “hekler end koh”.
Policija je, kao i sam Đuričković, imala saznanja da mu je život u opasnosti, a sve nakon što je ubijen njegov kum Saša Marković. Za Markovića se veruje da je bio slučajna žrtva u ratu kotorskih klnova i da su ti hici bili namenjeni Đuričkoviću, koji ovaj put nije uspeo da izbegne smrt.

Foto: Adel Omeragic / AFP / Profimedia
Ovaj rat klanova počeo je 2014. godine, kada je u Španiji nestala velika količina kokaina. Preživeo je dva pokušaja likvidacije. U Valensiji je ranjen, a u drugom navratu crnogorska policija je sprečila napad i uhapsila dve osobe koje su osuđene 2016. godine.
Ukleti restoran u Budvi
Visokopozicionirani pripadnik "škaljarskog klana" Milić Minja Šaković iz Podgorice, koji je ubijen 17. juna 2022. godine preuzeo je od udovice Gorana Đuričkovića njegov restoran "Old fišermens pab".
Šaković je sa nekoliko prijatelja večerao u ovom lokalu, kada mu je ubica prišao sa leđa i upucao ga. Isto kao Đuričković likvidiran je u svom restoranu.
Za ubistvo Šakovića osumnjičeni su Kragujevčanin Dušan Tanasković i Beograđanin Luka Piličević.
Zbog toga je policija uhapsila Gregorija Majkla Ferarisa, državljanina Južnoafričke Republike, i Aleksandra Markovića. Oni su zbog kriminalnog udruživanja osuđeni na šest, odnosno pet godina.
Popović se potraživao zbog izdržavanja kazne zatvora u trajanju od 15 godina i 10 meseci zbog izvršenog krivičnog dela ubistvo u sticaju sa krivičnim delom nedozvoljeno držanje oružja i eksplozivnih materija, on je početkom 2023. izručen Crnoj Gori.
On je osuđen u odsustvu jer je, 27. oktobra 2015. godine, sa zidina Starog grada u Budvi snajperskom puškom ubio Đuričkovića, nakon čega se dao u bekstvo, podsećaju iz Uprave policije.
- Srđan Popović se nalazio u zatvoru u Gracu, gde je boravio radi izdržavanja kazne zatvora zbog izvršenog krivičnog dela na teritoriji Austrije, krijumčarenje narkotika - saopšteno je iz UP.
Službenici Sektora za borbu protiv kriminala su, uz asistenciju Sektora policije posebne namjene, sproveli Popovića u prostorije Uprave za izvršenje krivičnih sankcija radi izdržavanja kazne zatvora, shodno presudi Višeg suda u Podgorici.
BONUS VIDEO
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)