MOMČILA UBILI HICEM U POTILJAK U NJEGOVOJ KAFANI! Brutalna KRVNA OSVETA! Ubice brzo identifikovane, ali i dalje u bekstvu!

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Piroli Vinscek i Lala Dorjan osumnjičeni su za ubistvo Momčila Đurišića u njegovom ugostiteljskom objektu

MOMČILA UBILI HICEM U POTILJAK U NJEGOVOJ KAFANI! Brutalna KRVNA OSVETA! Ubice brzo identifikovane, ali i dalje u bekstvu!

Foto: Shutterstock/Tatiana Diuvbanova/PeopleImages.com - Yuri A, youtube.com/Barinfo Tv

U ugostiteljskom objektu ulcinjskog Auto-moto društva na samom ulazu u grad, tog mirnog popodneva pre četiri godine, zlokobno je odjeknuo pucanj. Dve osobe odmah nakon toga, žurno su se udaljile sa lica mesta i izgubile u gustišu kraj magistralnog puta Ulcinj-Bar.

U lokalu tada nije bilo više gostiju. Zakupac, Ulcinjanin Momčilo Baro Đurišić (69), ostao je da leži nepomičan u lokvi krvi u šanku sa vidljivom ranom od metka na potiljku. Ubica i pomagač pobegli su istog dana u Albaniju.

Đurišićeva najbliža rodbina ni danas ne zna da li su ubica i pomagač u zatvoru u Albaniji ili negde na slobodi, da li im se sudi zbog toga ili je već doneta presuda, koji su motivi, da li su u pitanju plaćene ubice.

- Milion pitanja, a ni na jedno odgovor - rekao je Momčilov rođeni brat Đuro.

Foto: Tanjug/AP

Crnogorska policija

Jakne i pištolj ostavili u blizini

Ističe da su svi u porodici, Momčilova supruga i sin, braća i sestre, razočarani odnosom nadležnih institucija, jer ih niko i ni o čemu ne obaveštava.

- Ozbiljno razmišljamo da se obratimo i nekim međunarodnim institucijama koje deluju u Crnoj Gori - rekao je ranije Đurišić.

Ubistvo koje je potreslo mirni grad na primorju, brzo je rešeno.

Crnogorska policija podnela je u oktobru 2021. godine krivičnu prijavu protiv albanskih državljana Piroli Vinsceka i Lala Dorjana, koje sumnjiči za ubistvo Đurišića.

Iz policije tada su saopštili da su tokom uviđaja identifikovali izvršioce i da su im kolege iz Albanije, nakon provere dokaza koje su izuzeli, potvrdili sumnje.

Jakne koje su nosili i pištolj iz kog je ispaljen smrtonosni hitac, nađeni su u blizini ugostiteljskog objekta.

Neposredno nakon priklupljenih dokaza, putem međunarodne pravne pomoći, krivično gonjenje, protiv osumničenih za ubistvo, ustupljeno je nadležnim pravosudnim organima Republike Albanije.

Pratili žrtvu?

Đurišić je likvidiran u zakupljenom ugostiteljskom objektu u krugu Auto-moto društva pored benzinske pumpe na ulazu u grad. Državljani Albanije, kako je utvrđeno tokom istrage, u lokal su došli u popodnevnim satima, kada nije bilo gostiju, odnosno kada je Đurišić bio sam, što ukazuje da su ubica i pomagač neko vreme verovatno pratili Ulcinjanina.

Foto: Tanjug/AP

Ilustracija

Poručili su piće, a kada je Đurišić krenuo prema šanku, Piroli je izvadio pištolj i pucao mu u potiljak. Njegovo telo u šanku, nešto kasnije, pronašli su gosti lokala.

Albanci su odmah nakon ubistva, pobegli iz kafane u nepoznatom pravcu, a policija je nedaleko od mesta ubistva, pronašla pištolj i jaknu. Istražitelji su kasnije utvrdili da su oni legalno ušli u Crnu Goru i iz nje izašli preko graničnog prelaza Sukobin, istog dana kada su izvršili ubistvo.

Likvidacija Đurišića dovodi se navodno u vezu sa ubistvom Beće Likaja iz tzv Kosovo marta 2017. godine u Ulcinju, za šta je pravosnažno na 13 godina zatvora bio osuđen Momčilov sin Savo, koji je u međuvremenu preminuo.

Iz policije je tada saopšteno da jedan od pravaca istrage ide ka tome da li je motiv ubistva krvna osveta, ali da to ne mogu i decidno da tvrde. Prema navodima optužnice, Đurišić je Likaja ubio u stanu koji je koristila njegova djevojka, ispalivši mu više hitaca u grudi.

U međuvremenu, Piroli Vinscek ranjen je Skadru u pucnjavi koja se dogodila početkom januara 2022. Kako su preneli albanski mediji, Pirolija su pogodila dva metka, u stomak i rame, a jedna osoba ga je nakon ranjavanja prevezla iz Skadra u bolnicu u Lješu. Kako je pisao albanski “ABC News”, Piroli nije prevezen u skadarsku bolnicu zbog straha od još jednog pokušaja ubistva. Prema pisanju tog medija, pucnjava se dogodila dok se Piroli nalazio u automobilu marke ford.

Ranio ga Zaječarac

Đurišić je i pre tragedije u kojoj je ubijen, bio na meti napadača - u septembru 2019. godine, on je ranjen hicima iz pištolja, koje je ispalio Dalibor T. iz Zaječara.

Iako je Dalibor odležao dvoipogodišnju kaznu u Spužu zbog ubistva u pokušaju, ostalo je do kraja nerasvetljeno zašto je i po čijem nalogu, u cik zore pucao u Đurišića koji se peške kretao ka lokalu.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

BONUS VIDEO

Komentari (0)

Loading