STRAVIČAN SUDAR KAMIONA I VOZA! Ima poginulih!
Jeziva nesreća u Hrvatskoj!
Foto: ST/Nebojša Mandić
Kod Slavonskog Broda, danas oko podneva dogodila se teška saobraćajna nesreća kada su se sudarili kamion i putnički voz u kojem je bilo oko 30 putnika. U nesreći je stradao vozač kamiona.
Kako piše Dnevnik.hr, kamion je na železničkom prelazu u Travničkoj ulici, u mestu Donji Andrijevci, podleteo pod putnički voz.
Nesreća se dogodila u utorak u 12:04, a na mesto događaja odmah je upućena hitna pomoć. Muškarac (62), koji se nalazio u teretnom vozilu, bio je povređen i ukazana mu je lekarska pomoć. Međutim, 62-godišnjak je ubrzo preminuo od zadobijenih povreda.
- Kamion je podleteo pod putnički voz na železničko-drumskom prelazu koji je bio obezbeđen svetlosno-zvučnom signalizacijom, koja je u trenutku nesreće bila u funkciji. U nesreći ima povređenih. Putnički voz, u kojem je bilo oko 30 putnika, iskočio je iz šina. Vozio je na relaciji Novska – Tovarnik. Sve službe su na terenu i u toku je policijski uviđaj - saopštili su danas iz HŽ-a (Hrvatskih železnica).
Foto: Shutterstock/Ajdin Kamber

Nakon sudara voz je ispao iz šina. Mašinovođa i kondukter su lakše povređeni, a dvoje od ukupno oko 30 putnika zatražilo je lekarsku pomoć. Na novim fotografijama koje je objavila Fejsbuk stranica "SPVH - Sindikat prometnika vlakova Hrvatske" vidi se sva silina udara.
Kako navode, voz je imao redovan ulaz u stanicu Andrijevci, a železničko-drumski prelaz je obezbeđen svetlosnom i zvučnom signalizacijom i funkcioniše u zavisnosti od ulaznog signala.
Železnički saobraćaj je bio obustavljen na oba koloseka između Andrijevaca i Garčina.
Bonus video:
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)