AKCIJA "KOCKA"! Sumnjive nabavke uglja za Elektroprivrede Srbije i BiH od četiri kompanije!

Hronika

21.05.2025

11:38

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Po naredbi Opštinskog suda u Sanskom Mostu izvršeni su pretresi na više lokacija i više lica na području općine Sanski Most i Grada Prijedora.

AKCIJA "KOCKA"! Sumnjive nabavke uglja za Elektroprivrede Srbije i BiH od četiri kompanije!

Foto: Shutterstock/Andy Sutherland

FUP se oglasio o akciji "Kocka" koju realizuje na području USK uz asistenciju OSA-e, MUP-a USK i MUP-a RS, a u kojoj je uhapšeno više osoba.

Među uhapšenima je i 17 službenika Policijske stanice Sanski Most. Kako su pojasnili iz FUP-a, riječ je o koruptivnim krivičnim djeima koja su vršena kroz poslovnu aktivnost prijavljenih osumnjičenih pravnih lica, a vezano za nabavku i isporuku uglja za potrebe Elektroprivrede BiH i Elektroprivrede Srbije u proteklom periodu.

Po naredbi Opštinskog suda u Sanskom Mostu izvršeni su pretresi na više lokacija i više lica na području općine Sanski Most i Grada Prijedora.

Tokom provođenja operativne akcije, veći broj osoba je lišen slobode, uključujući odgovorna lica određenih privrednih društava, policijske službenike i druge.

Na području FBiH vrše se pretresi na deset lokacija, pretresaju se pravna lica i to poslovna jedinica "Lager" u Sanskom Mostu, pravno lice "Tatarević", Policijska stanica u Sanskom Mostu, kao i lokacije osoba obuhvaćenih ovom istragom.

U RS vrše se pretresi na lokacijama dva pravna lica i to "No limit" Prijedor i "Ljuboja promet" Oštra Luka, kao i drugi privatni objekti tri osumnjičene osobe.

Nakon kriminalističke obrade lica uhapšeni će biti predati u nadležnost Kantonalnom tužilaštvu Unsko-sanskog kantona, koji će donijeti odluku o njihovom daljnjem statusu.

BONUS VIDEO

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading