"POSTAVILI SMO BOMBE NA PET MESTA"! Hitna akcija policije i tužilaštva zbog pretnji eksplozivom na više lokacija u Beogradu - MEJL STIGAO I NA NAŠU ADRESU!
Ovaj incident predstavlja još jedan u nizu napada i pokušaja zastrašivanja medija i novinara, što najoštrije osuđujemo.
Foto: Shutterstock/Kidney Stone/crordx, Dragan Kadić
Povodom poruke koja je danas upućena na veći broj email adresa državnih organa i medija, a u kojoj se preti aktiviranjem navodno postavljenih bombi na nekoliko lokacija u Beogradu, Posebno odeljenje za borbu protiv visokotehološkog kriminala Višeg javnog tužilaštva u Beogradu uputilo je zahtev Upravi za tehniku MUP RS da se hitno obrati kompaniji "Google" radi pribavljanja IP adrese korisnika naloga sa kojeg je upućena preteća poruka.
Zahtev je dat u cilju identifikovanja lica i procesuiranja istog zbog postojanja osnova sumnje na izvršenje krivičnog dela Izazivanje panike i nereda.
Podsećamo, poruka je stigla i na adresu naše redakcije, kao i više medijskih kuća u Beogradu.
Pretnja je upućena i VMA i Aerodromu "Nikola Tesla".
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova odmah su izašli na teren i izvršili su detaljan pregled objekata.
Zbog bezbednosnih razloga zgrada je bila u potpunosti evakuisana, a rad je privremeno bio obustavljen, ali su se zaposleni vratili na radna mesta nakon završenog pregleda.
Ovaj incident predstavlja još jedan u nizu napada i pokušaja zastrašivanja medija i novinara, što najoštrije osuđujemo. Svaki vid pritiska na medije i ugrožavanja bezbednosti novinara je neprihvatljiv i zahteva odlučnu reakciju nadležnih institucija.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)