POHAPŠENI SRBI U AUSTRIJI! Pronašli im velike količine droge i novca!
Prema navodima, među uhapšenima, osim Srba, ima i državljana BiH i Slovenije, kao i Austrije.
Foto: Shutterstock/U. J. Alexander
U Austriji je uhapšeno više ljudi, među kojima i državljani Srbije, zbog sumnje da su trgovali narkoticima. Kako su naveli iz policije, uhapšeno je osam osoba, starosti između 19 i 54 godine,a zaplenjene su velike količine narkotika i gotovine.
Prema navodima, među uhapšenima, osim Srba, ima i državljana BiH i Slovenije, kao i Austrije.
- U prvom slučaju od 30. marta 2026. godine, policajci su nadzirali više osumnjičenih. Tada je primećeno kako je 19-godišnji srpski državljanin dvojici 23-godišnjih austrijskih državljana predao oko 106 grama kokaina. Prilikom naknadnog hapšenja dvojice 23-godišnjaka zaplenjeno je dodatnih oko sedam grama marihuane, kao i gotovina - navode iz policije.

Foto: Shutterstock/U. J. Alexander/Karolis Kavolelis
Kako ističu, 19-godišnji srpski državljanin je ubrzo uhapšen.
- Kod njega je pronađeno oko 6.600 evra gotovine. U stanu koji je koristio u Beču-Meidlingu istražitelji su pronašli oko 22 kilograma marihuane, oko 4,6 kilograma kokaina i oko 6,6 kilograma kanabisove smole - ističu.
Kako navode, mladom Srbinu je saradnik bio 54-godišnji državljanin Slovenije. Njega su uhvatili na auto-putu.
- U skrivenom prostoru njegovog vozila policija je pronašla oko 3,3 kilograma kokaina i oko 600 evra gotovine - dodaje se.
Tokom daljih istraga uhapšen je i 24-godišnji srpski državljanin ispred jednog smeštaja u Beču. Prema navodima policije, kod njega je pronađeno više od 15.000 evra gotovine.
- Takođe je uhapšena i 34-godišnja austrijska državljanka, nakon što je, kako se sumnja, bila poslana od strane drugih učesnika da proveri zašto više osoba nije dostupno - dodaju iz policije.
Foto: Shutterstock/4kclips

Kako ističu, tokom akcije je zaplenjeno oko 8,1 kilogram kokaina, više od 22 kilograma marihuane, oko 6,6 kilograma kanabisove smole i više od 23.000 evra gotovine. Osim jednog, svi osumnjičeni su po nalogu bečkog tužilaštva sprovedeni u pritvor.
Krajem aprila, policija je izvela još jednu operaciju, koja je rezultirala hapšenjem još jednog Srbina.
- U okviru dalje akcije 21. aprila 2026. godine, pripadnici EGS-a posmatrali su predaju torbe između 34-godišnjeg državljanina Bosne i 31-godišnjeg državljanina Srbije. Nakon hapšenja 34-godišnjaka pronađeno je više od jednog kilograma marihuane i oko 2.300 evra gotovine. U stanu koji je koristio pronađeno je dodatnih oko 600 grama kokaina i više od 26.000 evra gotovine. Državljani Srbije ubrzo je uhapšen u blizini svog smeštaja u Beču. Kod njega je pronađeno oko 3.000 evra gotovine. U stanu koji je koristio istražitelji su pronašli oko 28,5 kilograma marihuane, skoro 400 grama kokaina i više od 13.000 evra gotovine - dodaje se.
Obojica su po nalogu bečkog tužilaštva sprovedeni u pritvorsku ustanovu.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Pročitajte i...
BONUS VIDEO
Komentari (0)