"UZELI SU MU TELEFON, PRETUKLI GA, PA KRVNIČKI IZBOLI!" Oglasio se prijatelj Aleksandra (22), koji je ubijen u Kruševcu, i otkrio: Nisu mu dugovali, već...

Hronika

10.05.2026

16:30

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Kako tvrde njegovi poznanici, ubijeni mladić bio je omiljen u društvu, uvek spreman za šalu i druženje, a mnogi ističu da nikada nije bio deo problematičnog društva.

"UZELI SU MU TELEFON, PRETUKLI GA, PA KRVNIČKI IZBOLI!" Oglasio se prijatelj Aleksandra (22), koji je ubijen u Kruševcu, i otkrio: Nisu mu dugovali, već...

Foto: Društvene mreže, Shutterstock/kukurund

Prijatelji i poznanici brutalno ubijenog mladića iz Kruševca Aleksandra G. (22) oprostili su se od njega potresnim porukama na društvenim mrežama.

Prijatelji ubijenog mladića tvrde da je bio "dobar momak, veseo i pozitivan", kao i da nije imao veze sa napadačima, uprkos brojnim spekulacijama koje su se pojavile nakon zločina.

- Gazda je bio dobar momak, veseo, pozitivan. Nisu mu ni dugovali novac, samo ljudi po internetu pričaju svašta. Ti što su ga ubili uzeli su mu telefon iz auta, nisu hteli da mu ga vrate jer su ga prodali. Onda im je palo na pamet da sačekaju momka, prebili ga, pa im ni to nije bilo dosta, nego su ga krvnički izboli. Momak je zbog svoje stvari izgubio život, ni kriv ni dužan. Laka mu zemlja, neka počiva u miru - napisao je jedan od njegovih prijatelja.

Republika

Foto: Društvene mreže

Aleksandar G.

Slične poruke preplavile su društvene mreže nakon tragedije.

Kako tvrde njegovi poznanici, ubijeni mladić bio je omiljen u društvu, uvek spreman za šalu i druženje, a mnogi ističu da nikada nije bio deo problematičnog društva.

- Bio je ljudina, uvek nasmejan i spreman da pomogne svakome. Strašno je šta mu se dogodilo, nije zaslužio ovakvu smrt - napisao je jedan od prijatelja, ispod čega su se ređali oproštaji i izjave saučešća porodici ubijenog mladića.

OSTALA OGROMNA LOKVA KRVI, KUKAO I MOLIO ZA POMOĆ! Stravični detalji ubistva u Kruševcu - mladić puzao i vikao: UPUCAN SAM!

Oprostili se i navijači

Od njega su se oprostili i klupski "saoborci".

U Kruševcu je nasmrt izboden navijač Napretka. Počivaj u miru - piše u oproštajnoj poruci uz njegovu godinu rođenja i smrti, dok se u drugoj dodaje:

- Saučešće njegovoj porodici, ne mogu da verujem, care, neka ti je laka crna zemlja.

Aleksandra G. pronašli su građani u lokvi krvi, već je krkljao, a po dolasku Hitne pomoći bio je kritično. Primeljen je u bolnicu, ali lekari Opšte bolnice u Kruševcu nisu uspeli da mu spasu život.

Republika

Foto: Shutterstock/Nikola Fific

Ilustracija

"Pomagajte, upucan sam"

Aleksandar G. je, podsetimo, zapomagao, ležeći ispred ulaza, lupao je pesnicama u vrata, ali dok su ljudi iz zgrade reagovali, već je bio na samrti.

- Kukao je i molio da neko pozove Hitnu pomoć. Čuli smo da je na kraju sam pozvao Hitnu. Čak neki kažu da je govorio i: "Pomagajte, upucan sam", a on je izboden - kaže šokirana žena koja se zatekla na licu mesta.

Inače, ubijeni Aleksandar G. bio je navijač FK Napretka.

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Kruševcu uhapsili su L. B. (21) i A. K. (19) zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo ubistvo. Kako se navodi u saopštenju policije, oni se sumnjiče da su oko 21.40, u jednom gradskom parku u Kruševcu 22-godišnjem mladiću oštrim predmetom naneli više ubodnih rana i pobegli.

(Kurir)

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

BONUS VIDEO

Komentari (0)

Loading