"I DALJE TE ČEKAM DA MI SE VRATIŠ I DA ME POLJUBIŠ"! Bolne reči majke ubijenog Petra: "Meni od tebe nema rastanka"!
Uroš Blažić je osuđen na kaznu od 20 godina zatvora zbog masakra
Foto: ST/Tamara Pavišić, Privatna arhiva
Petar Mitrović (25) iz Malog Orašja preminuo je pre dve godine, nakon 50 dana borbe za život, od posledica teških telesnih povreda koje mu je u svom krvavom piru naneo masovni ubica Uroš Blažić, piše Blic.
Biljana, majka Petra Mitrovića podelila je na društvenim mrežama njegove fotografije sa bolnim rečima posvećenim sinu.
- I život ide tako brzo, a meni od tebe nema rastanka, suzo. Idu dani ponedeljak, utorak, sreda dođe vikend, pa onda sve ispočetka. Lete nedelje, meseci i godine, legnem da spavam, jutro je, budim se, i dalje te čekam da mi se vratiš i poljubiš me. Čekaću te do kraja svoga veka, meni za moju bolest nema leka - napisala je neutešna majka.

Foto: ST/Nikola Mutić, Printscreen, Društvene mreže
Živi kroz mene
Petrov brat Nikola oglasio se za Blic uoči godišnjice smrti i ispričao potresne detalje.
Nikola je ispričao da u porodici Mitrović svakog dana Petar nedostaje i da ga svi redovno pominju, ali da su im određeni datumi najteži. Nikola ima ćerkicu kojoj je omiljeno mesto za igru uspravo stričeva soba u kojoj se najčešće igra.
- Kako se bliže datumi godišnjice ili njegovog rođendana, sve nam je teže, mislim da je majci najteže. Vreme prolazi, a praznina je nekako sve veća. Prošao je šok, svestan sam da ga više nema, ali se trudim da živi kroz mene i da se uspomena na njega ne zaboravi. Petrova soba je onakva kakvu je on ostavio, stvari stoje na svom mestu, ali tamo svi ulazimo. Naša majka je tamo često, gleda u njegove slike koje su svuda po kući, a tu se igra i sa mojom ćerkom. Ona obožava njegovu sobu, zna ko je on bio. Kada prolazi pored njegovih slika, ona ih ljubi i govori "Čika Pera" - rekao je tada Nikola.
Foto: TANJUG/ JADRANKA ILI, ST/Nemanja Pančić

Pravosnažno osuđeni na ukupno 40 godina zatvora
Podsetimo, odlukom Apelacionog suda u Beogradu Uroš i Radiša Blažić pravosnažno su osuđeni na ukupno 40 godina zatvora tvog masakra u Duboni i Malom Orašju.
Uroš Blažić je osuđen na kaznu od 20 godina zatvora zbog stravičnog masakra u kojem je ubijeno 9 mladih, jer je u vreme izvršenja zločina bio mlađi punoletnik.
zbog krivičnog dela teško ubistvo na kaznu zatvora u trajanju od 20 godina
zbog krivičnog dela - nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija na kaznu zatvora u trajanju od 10 godina
zbog krivičnog dela otmica na kaznu zatvora u trajanju od 10 godina
zbog krivičnog dela neovlašćeno korišćenje tuđeg vozila na kaznu zatvora u trajanju od tri godine
Ukupno 20 godina zatvora.
Radiša Blažić je osuđen na pojedinačne kazne zatvora:
zbog krivičnog dela - nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija na kaznu zatvora u trajanju od 12 godina
Ukupno 20 godina zatvora.
Takođe, Viši sud u Smederevu je Radiši i Urošu Blažiću izrekao meru bezbednosti oduzimanja predmeta i to oružja, municije i eksplozivnih sredstava koji su oduzeti 5.maja.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)