"NEKA TE BOG ČUVA KAD MI NISMO ZNALI DA TE SAČUVAMO!" Prijatelji se potresnim porukama opraštaju od Kristine (16) stradale u Dobanovcima!
Tinejdžerka je bila na rođendanu, pa stradala u jezivoj nesreći.
Foto: ST/Vladimir Lukić, Društvene mreže
Devojčica Kristina S. (16) nastradala je u utorak uveče u jezivoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila u zemunskom naselju Dobanovci. Nakon vesti da je tragično preminula u udesu njeni prijatelji i poznanici opraštaju se od nje na društvenim mrežama.
Nesreća se, podsetimo, dogodila 24. juna sat posle ponoći, kada je kako se sumnja, tinejdžerka sela u automobil marke "pežo 307" sa dva prijatelja stara 17 i 14 godina i u jednom trenutku izgubila kontrolu nad vozilom i zakucala se u banderu ulične rasvete u Zemunskoj ulici u Dobanovcima.
Zasad se sumnja da je do nesreće došlo zbog neprilagođene brzine i trenutka nepažnje, ali te informacije će utvrditi istraga koja je i dalje u toku.

Foto: Drušvene mreže
- Lepa naša, teško je napisati reč, a da ne boli... Uvek ćeš biti u našim srcima - piše u jednoj od objava.
- "Anđele, neka te sad Bog čuva kad ti, ali ni mi nismo znali da te sačuvamo. Žao mi je što si prerano otišla sa ovog sveta. Imala si mnogo da mu ponudiš", "Počivaj u miru K. neka te anđeli čuvaju, a mi te nećemo zaboraviti", "K. bila si ozbiljna faca. Drug, prijatelj i brat. Čuvaj nas", "Tuga koja nikada neće proći" - samo su neki od komentara koji se mogu pročitati na društvenim mrežama.
Kristina je sinoć bila na proslavi rođendana u Dobanovcima, a onda je odlučila da sedne za volan, uzela je kola svog druga i krenula pravo u smrt.
- Volela je automobile i da vozi. Znala je da vozi, ali se okrenula da uzme torbicu, pа je nakon toga izgubila kontrolu nad vozilom - rekla je njena majka za Republiku.
Foto: ST/Vladimir Lukić

Zakucala se pravo u banderu i poginula na licu mesta. Vatrogasci su morali da seku vozilo kako bi došli do nje, ali Hitna pomoć nije uspela da joj pomogne.
Njeni drugari kažu da Kristina nije pila alkohol, a da je bila dete za primer kaže i njena majka.
- Ona nije imala nikakvih problema, ali je rešavala tuđe uz reči "kad ja nemam svoje, bolje da pomognem drugima". Sve školske govore je uvek držala Kristina, znala je dva strana jezika. Sve je imala što poželi i bila je divna - kroz suze je govorila Kristinina majka.
Ona i Kristina živele su zajedno u Surčinu, njen bivši suprug je pilot i posle razvoda ostali su u prijateljskim odnosima.
- Ne znam kako da preživim ovu tugu. Pola mene je otišlo sa njom... - govori vidno potresena žena.
Podsetimo, nesreća se dogodila oko jedan sat posle ponoći. Devojčica je ostala zaglavljena u automobilu nakon sudara. Vatrogasci su morali da seku vozili da bi došli do nje, a na terenu su bili i radnici Elektrodistribucije koji su morali da isključe struju kako bi se prišlo automobilu jer je sve bilo pod naponom.
Hitna pomoć, nažalost, nije uspela da reanimira devojčicu, pretpostavlja se da je preminula odmah nakon sudara.
Njeni saputnici, tinejdžeri L. V. i B. V. odmah su prevezeni u Tiršovu gde su im konstatovane lakše telesne povrede i pušteni su na kućno lečenje.
Na mestu nesreće su i dalje razbacane patike i odeća, delovi automobila i krv su svuda po putu, ali i medicinske rukavice koje pokazuju koliko su se lekari borili da spasu mlade živote.
Telo je poslato na obdukciju koja će utvrditi koje povrede su bile kobne po devojku. Takođe, dežurni tužilac naložio je i da se pežo odveze na vanredni tehnički pregled.
- Neke kuće i objekti u Zemunskoj ulici u Dobanovcima imaju video nadzor koji će takođe, pomoći istražiteljima da rekonstruišu događaj u kome je jedno lice stradalo, dok su dva zadobili teške telesne povrede i nalaze se u Univerzitetskoj dečjoj klinici Tiršova - navodi naš izvor i dodaje da je istraga i dalje u toku.
(Republika/Blic)
Bonus video:
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)