MESARI I STOLAR HTELI DA UBIJU POZNATOG BIZNISMENA Novi detalji drame u Crnoj Gori: Beograđani za zločin spremili MASKE CRTANIH JUNAKA!

Republika.rs

Autor:

Hronika

21.05.2025

19:06

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Organizator ove kriminalne grupe, prema pisanju lokalnih portala, bio je Nikšićanin Danijel Banićević koji je, u akciji pripadnika Uprave policije, takođe uhapšen.

MESARI I STOLAR HTELI DA UBIJU POZNATOG BIZNISMENA Novi detalji drame u Crnoj Gori: Beograđani za zločin spremili MASKE CRTANIH JUNAKA!

Foto: Uprava policije

Beograđani Miljan J. (21), Aleksandar S. (22) i Dušan T. (20) uhapšeni su prošle subote u okolini Kotora zbog sumnje da su planirali likvidaciju preduzetnika iz tog grada i to, kako pišu mediji u Crnoj Gori, čekićem i drvenom palicom!

Organizator ove kriminalne grupe, prema pisanju lokalnih portala, bio je Nikšićanin Danijel Banićević koji je, u akciji pripadnika Uprave policije, takođe uhapšen.

Likvidacija osujećena nakon prijave oštećenog

Kako su mediji u Crnoj Gori pisali, za slučaj se saznalo nakon što je oštećeni privrednik iz Kotora pozvao policijsku stanicu u tom gradu i prijavio da u blizini njegove kuće konstantno primećuje njemu nepoznato vozilo.

Inspektori kriminalističke policije iz Kotora odmah su reagovali i sproveli takozvane sveobuhvatne operativno - taktičke mere - rekao je izvor iz istrage za medije u Crnoj Gori.

Zaskočili ih prilikom nadgledanja žrtve

Opservacijom terena, inspektori su primetili vozilo koje je u prijavi naveo privrednik iz Kotora, a onda je usledila munjevita akcija.

- Trojica državljana Srbije ubrzo su uhapšena. U štek stanu koji su iznajmili u Budvi, nađena su i oduzeta sredstva koja su, kako se sumnja, bila namenjena izvršenju krivičnog dela – drvena palica, čekić, tri plastične maske, mobilni telefoni i odeća korišćena prilikom osmatranja kuće i kretanja oštećenog lica - dodao je izvor iz policije.

U Crnu Goru ušli preko Dobrakova

Nakon spektakularnog hapšenja oglasila se i Uprava policije saopštenjem i potvrdila da su trojica državljana Srbije učestvovala u planiranju likvidacije biznismena iz Kotora.

- Iz evidencije je utvrđeno da su osumnjičeni ušli u Crnu Goru početkom maja 2025. godine preko graničnog prelaza Dobrakovo, nakon čega su iznajmili stan u Budvi. Iz te lokacije su, po unapred dogovorenom planu, nekoliko dana zaredom odlazili u blizinu kuće oštećenog lica i vršili osmatranje objekta i njegovog kretanja - pisalo je u policijskom saopštenju.

Uhapšeni državljani Srbije imaju krivični dosije

Iz policije su naveli i da je kriminalističkom obradom osumnjičenih utvrđeno da poseduju krivični dosije.

- Kriminalističkom obradom ovih lica utvrđeno je da su isti registrovani kao izvršioci više krivičnih dela iz oblasti imovinskog kriminaliteta, nedozvoljenog držanja oružja, krivičnih dela protiv javnog reda i mira te napada na službena lica - navela je Uprava policije u saopštenju.

Prema pisanju medija u Crnoj Gori, dvojica uhapšenih državljana Srbije su mesari, a treći je stolar.

U nastavku akcije uhapšen i organizator?

Nakon hapšenja državljana Srbije, operativnim radom, inspektori iz Crne Gore identifikovali su, a zatim locirali i uhapsili Danijela Banićevića iz Nikšića koji se, prema pisanju portala u toj zemlji, sumnjiči da je organizator te kriminalne organizacije.

- U nastavku izviđajnih radnji i preduzetih aktivnosti na potpunom rasvetljavanju događaja identifikovan je i lišen slobode D.B. (41) iz Nikšića, za kojeg se sumnja da je formirao i organizovao ovu kriminalnu grupu koju su pored njega činili D.T., M.J. i A.S. na način što je sa imenovanima bio u stalnom kontaktu, dogovorio izvršenje krivičnog dela, isplanirao njihov dolazak u Crnu Goru, pružao im logistiku, ukazao na lice i na mesto izvršenja krivičnog dela i davao uputstva za izvršenje krivičnog dela. Protiv D.B. je tužilaštvu u Kotoru podneta krivična prijava zbog sumnje da je počinio krivično delo kriminalno udruživanje - pisalo je u saopštenju Uprave policije.

Svima određen pritvor zbog opasnosti od bekstva

U međuvremenu, odlukom Osnovnog suda u Kotoru Špira Pavićevića, Miljan J., Aleksandar S. i Dušan T. su poslati u Istražni zatvor u Spužu i to nakon što im je određen pritvor do 30 dana.

To je "Vijestima" saopštio portparol tog suda, sudija Veljko Bulatović, navodeći da im je pritvor do 30 dana određen zbog opasnosti od bekstva i ponavljanja krivičnog dela.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

BONUS VIDEO:

Komentari (0)

Loading