DAN ŽALOSTI U NOVOM SADU! Grad odaje počast preminulom Vukašinu Crnčeviću (18)
Tuga!

Foto: Instagram
Zbog smrti Vukašina Crnčevića koji je nakon više od četiri meseca borbe za život preminuo od posledica povreda zadobijenih tokom tragedije na Železničkoj stanici, u Novom Sadu danas je Dan žalosti.
Podsetimo, tinejdžer Vukašin Crnčević (18) iz Zmajeva, koji je teško povređen prilikom pada nadstrešnice u Novom Sadu 1. novembra, preminuo je preksinoć na Vojnomedicinskoj akademiji (VMA), potvrđeno je za Republiku.
Pacijent je, da podsetimo, primljen na VMA nakon zbrinjavanja u Univerzitetskom kliničkom centru Vojvodine gde mu je stanje bilo nepromenjeno, ali kritično.
On je, nažalost, 16. žrtva pada nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu.
Borba za život trajala je četiri meseca i 20 dana.
Inače, mladić je kobnog 1. novembra stigao u Novi Sad, čekao prevoz na Železničkoj stanici, žureći da se vrati kući, kada je betonska nadstrešnica teška nekoliko stotina tona pala na njega i još 16 osoba.
Iako je preživeo pad, Vukašin je od tog trenutka bio hospitalizovan, prvo u Kliničkom centru Vojvodina, a zatim prebačen na VMA. Bio je smešten na jedinici intenzivnog lečenja Klinike za anesteziologiju i intenzivnu terapiju VMA, gde je, nažalost, preminuo.
- Pacijent V.C. (2006. godište), koji je teško povređen u padu nadstrešnice u Novom Sadu i koji je nakon lečenja u Kliničkom centru Vojvodine primljen u Vojnomedicinsku akademiju 29. januara 2025. godine, preminuo je 21. marta 2025. godine u ovoj vojnozdravstvenoj ustanovi. Uprkos svim preduzetim merama lečenja i maksimalne posvećenosti osoblja VMA, pacijent je podlegao kompleksnim povredama i nastalim komplikacijama. Porodici preminulog V.C. upućujemo izraze najdubljeg saučešća - zvanično je saopšteno sa VMA.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)