NE DAJ BOŽE DA PO TEBE DOĐE BELA ŠKODA UKP! Kletva među biznismenima zbog vozila koje prethodnih nedelja uteruje STRAH u kosti! (FOTO/VIDEO)

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Milorad Grčić, Aleksandar Papić, Dragana Sotirovski, zaposleni u Ministarstvu za rad, samo su neki koje je UKP vezane uveo u belu škodu.

NE DAJ BOŽE DA PO TEBE DOĐE BELA ŠKODA UKP! Kletva među biznismenima zbog vozila koje prethodnih nedelja uteruje STRAH u kosti! (FOTO/VIDEO)

Foto: Shutterstock, MUP/Printscreen

Velika akcija policije u borbi protiv korupcije uveliko je u toku i mnogi biznismeni koji su radili mimo zakona našli su se iza rešetaka. Sa lisicama na rukama većina njih uvedena je u belu "škodu", koja je došla po njih. Strah od bele "škode" Uprave kriminalističke policije postao je toliko jak da se među biznismenima pronela kletva "Ne daj Bože da po tebe dođe bela škoda UKP". 

Upravo u belu "škodu" UKP vezanih ruku uvedeni su Aleksandar Papić, Milorad Grčić, Dragana Sotirovski, zaposleni u Ministarstvu za rad i mnogi drugi kojima su lisice stavljene prethodnih dana u akciji borbe protiv korupcije.

Papić izveden iz luksuzne zgrade

Grčić je bio i v.d. direktora Elektroprivrede Srbije, a pored njega uhapšeno je još 14 osoba. Sumnja se da su oni zloupotrebili svoj službeni položaj i ovlašćenja u vezi sa javnim nabavkama za javno preduzeće EPS i oštetili to javno preduzeće za više od milion evra, za koliko su pribavili protivpravnu imovinsku korist. Pojedini okrivljeni terete se i za davanje i primanje mita u vidu novčanih poklona koji su dalje prikrivali izvršenje krivičnog dela pranja novca. Tužilaštvo će naložiti i pokretanje finansijske istrage protiv njih.

Bela "škoda", istog dana, obrela se ispred luksuzne zgrade na beogradskom Vračaru, kada je uhapšen biznismen Aleksandar Papić, kum bivšeg ministra Nebojše Stefanovića. Naime, Papić je oko 16.40 časova, u pratnji pripadnika Uprave kriminalističke policije, sa rukama na leđima vezanim lisicama, izveden iz luksuzne zgrade na Vračaru u kojoj je živeo i uveden u belu "škodu".

Policija je iz stana iznela kompjutere, dokumenta i druge dokaze u crnim džakovima. Među dokazima koji su izneti iz stana su skupocene torbe, ali i jedan Luj Viton kofer. Pretres u prostorijama stana na poslednjem spratu zgrade trajao je satima, a policija je u njemu, između ostalog, pronašla čak 15 skupocenih Luj Viton torbi.

Papić je, inače, uhapšen kao pripadnik kriminalne grupe koja je od 2018. do 2021. nameštanjem tendera iz JP EPS ispumpala oko milion evra. Reč je o istoj policijskoj akciji u kojoj su uhapšeni Grčić i još 13 osoba.

"Škoda" stigla i do Ministarstva za rad

Već sutradan, 13. februara, bela "škoda" Uprave kriminalističke policije ponovo je bila aktivna kada je uhapšeno četvoro zaposlenih u Ministarstvu za rad, boračka i socijalna pitanja.

Foto: Vladimir Lukić

Hapšenje u Ministarstvu za rad

Uhapšeni su zbog sumnje da su od januara 2014. do decembra 2024. godine iskorišćavanjem svojih službenih ovlašćenja i nevršenjem svoje službene dužnosti omogućili obavljanje delatnosti Domu za smeštaj odraslih i starijih “Ivanović” u Barajevu, iako za to nije ispunjavao zakonske uslove.

Na taj način su pribavili imovinsku korist tom pravnom licu u iznosu ne manjem od milion i po dinara, kroz naplaćene usluge korisnicima. Uhapšeni su načelnica Odeljenja za inspekcijski nadzor, Sektora za brigu o porodici i socijalnoj zaštiti A. V, kao i inspektori socijalne zaštite N. S, M. G. i M. T.  Neki od njih, vezani lisicama, u pratnji inspektora UKP uvedeni su u belu "škodu".

"Vožnja" i za bivšu gradonačelnicu

I taman kad su mnogi odahnuli, misleći da bela "škoda" UKP hapsi samo u Beogradu i okolini, usledio je šok. Pojavila se 21. februara i u Nišu, kada je uhapšena bivša gradonačenica tog grada Dragana Sotirovski (52). Ona je u pratnji inspektora UKP, sa vezanim rukama ispred sebe, uvedena upravo u belu "škodu".

U Nišu su uhapšene četiri osobe zbog sumnje da su izvršile zloupotrebu službenog položaja. Pored Dragane Sotirovski, uhapšene su još tri osobe, osumnjičene za isto krivično delo. Postoje sumnje da je Grad Niš njihovim činjenjem oštećen za 460 miliona dinara. Prilikom pretresa (njihove imovine) oduzeto je 11 vozila kao i veći broj drugih vozila, kamiona i radnih mašina, navodi se u saopštenju MUP.

Usledila su, potom, 24. februara nova hapšenja u Nišu, kada je "palo" 15 saradnika Dragane Sotirovski, čime je nastavljena akcija protiv korupcije, koju pripadnici UKP sprovode. Na meti policije su se našli mnogobrojni bivši i aktuelni gradski funkcioneri koji se sumnjiče da su zloupotrebama naneli milionsku štetu budžetu grada Niša. Mnogi od njih, vezani lisicama, uvedeni su takođe u belu "škodu" UKP.

Ukoliko ne poslujete po zakonu, čuvajte se bele "škode" UKP, jer možda već danas stigne i po vas.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

BONUS VIDEO:

Komentari (0)

Loading