POD LUPOM ISTRAŽITELJA FIRMA KOJA JE UKRAŠAVALA BEOGRAD NA VODI! Privatno preduzeće iz Sremčice održava i dvorišta vila na Dedinju!

Autor:

Hronika

19.02.2025

11:10

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Među firmama koja je pod lupom istražitelje je i "Grass garden"

POD LUPOM ISTRAŽITELJA FIRMA KOJA JE UKRAŠAVALA BEOGRAD NA VODI! Privatno preduzeće iz Sremčice održava i dvorišta vila na Dedinju!

Foto: instagram.com/MUP Srbije/BW

U okviru velike akcije na otkrivanju i procesuiranju koruptivnih krivičnih dela jutros su pripadnici Poreske policije i UKP-a po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu ušli u više od 50 firmi u različitim gradovima Srbije kako bi izvršili provere njihovog poslovanja, a među firmama koja je pod lupom istražitelje je i "Grass garden". Kako nezvanično saznaje Kurir, ova privatna firma iz Sremčice je radila projektovanje, uređenje i održavanje zelenih površina u Beogradu na vodi.

Republika

Foto: Promo foto

Ilustracija

Među firmama koje od jutros "češljaju" Poreska policija i UKP po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu su i dve firme braće Tončev, Tončev grupa iz Niša i Tončev gradnja iz Surdulice, zatim  Fristajler iz Beograda, vinarija Škrbić, Grass garden, restoran Sava nova Plus, čiji je faktički vlasnik prema nezvaničnim informacijama poznati beogradski ugostitelj Andrej Kesić, zatim Putevi Užice, IT Globe, NBI.N.A.T. doo Kragujevac itd.

U ovom trenutku pod lupom je više od 50 firmi, a u narednim danima kontrola će uslediti u još većem broju firmi širom Srbije, saznaje Kurir od dobro obaveštenih izvora.

Inače, na zvaničnom sajtu Gras gardena navodise da je preduzeće specijalizovano za izvođenje pejzažno-arhitektonskih projekata, od inicijalnog koncepta do izvedenog stanja, kao i da poseduju sopstveni rasadnik biljaka. Kao klijenti za koje su radili naveden je Beograd na vodi, poznati hotel, privatne vile na Dedinju, Senjaku.

Velika akcija ne prestaje

Glavni tužilac Višeg javnog tužilaštva (VJT) u Beogradu Nenad Stefanović izjavio je da su za samo četiri dana, prea nalogu posebnog odeljenja za borbu protiv korupcije tog tužilaštva, pripadnici Uprave kriminalističke policije uhapsili ukupno 50 osoba, da se tri osobe nalaze u bekstvu, a u redovnom postupku podneto je 58 krivičnih prijava.  

- To znači da je procesorirano ukupno 111 lica. Osumničenim licima stavlja se na teret veliki korpus krivičnih dela s elementom korupcije, kao što su zlopotreba odgovornog lica i zlopotreba službenog položaja. Protiv 68 lica je doneta naredba o sprođenju istrage za krivična dela pranja novca, primanja i davanja mita, trgovine uticajem - rekao je Stefanović RTS.  

Republika

Foto: ST/Nemanja Pančić

Nenad Stefanović

Dodao je da će tužilaštvo doneti naredbe o finansijskoj istrazi, nakon čega se donosi odluka  o privremenom oduzimanju imovine. 

- U ovom trenutku, ono što mogu da vam kažem, jeste da su računi u bankama blokirani, kao i sredstva kojima bi moglo eventualno da se raspolaže u daljem periodu, nakon novog procesuiranja - rekao je Stefanović. 

Na pitanje zašto se toliko dugo čekalo na hapšenja, pošto su najviše privukla pažnju hapšenja u EPS, Stefanović je odgovorio da se nije ništa čekalo i da je VJT sredinom prošle godine podiglo optužnicu u predmetu koji nosi naziv "EPS-Bauveze",  gde je utvrđeno da je pribavljena protipravna imoviska korist u iznosu  od 7,5 miliona evra.

- Tada je javnost bila, zbog delovanja određenih interesnih grupa, nepoverljiva prema radu tužilaštva i zbog plasiranja nekih teza da se neko štiti u EPS. Ta optužnica je dokaz da nema zaštićenih - rekao je Stefanović.

Osim toga, kako je istakao, korupciju je nemoguće procesuirati u realnom vremenu.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading