OSUĐENA BAKIĆEVA DOPING MAFIJA! Još dvojici izrečena kazna za prodavanje zabranjenih DOPING SREDSTAVA!
Od svih su oduzete nedozvoljene doping supstance koje su prodavali.

Foto: MUP Srbije, e-stock
Viši sud u Beogradu danas je prihvatio sporazum o priznanju krivičnog dela na osnovu kog su dva pripadnika grupe Lepomira Bakića osuđena na kazne kućnog zatvora od godinu dana zbog trgovine zabranjenim doping sredstvima.
Lepomir Bakić koji je označen kao vođa ove grupe, je zajedno sa još dvojicom pripadnika osuđen prethodne nedelje, takođe na osnovu sporazuma o priznanju krivice.
Todorović i Jovan Bakić su osuđeni za krivično delo udruživanje radi vršenja krivičnih dela, Njima je danas takođe ukinut pritvor.
Kako Tanjug saznaje, svima je izrečena i mera oduzimanja predmeta, te je od Jovana Bakića oduzet automobil marke "golf" i 240.000 dinara, od Todorovića su oduzeta tri mobilna telefona.
Od svih su oduzete nedozvoljene doping supstance koje su prodavali.
Lepomir Bakić je označen kao jedan od organizatora grupe i kod njega je policija prilikom pretresa pronašla kriptonovčanik sa valutom u protivvrednosti od oko 470.000 dolara.
Pored Lepomira Bakić, 19. decembra prošle godine uhapšeno je još šest osoba.
Kako je tužilaštvo ranije saopštilo, slobode je na teritoriji Srbije lišeno sedmoro osumnjičenih: L.B, M.S, N.T, J.B, M.V, D.T. i D.V, dok se trojica osumnjičenih lica S.R, S.J. i B.K, od kojih su dvojica organizotori, nalaze u bekstvu.
Oni se sumnjiče da su od 19. decembra 2023. do 16. decembra 2024. godine izvršili krivično delo udruživanje radi vršenja krivičnih dela i krivično delo iz člana 39 Zakona o sprečavanju dopinga u sportu.
Bakić je profesionalni bodibilder, formirao je internet stranicu "Body up" preko koje je oglašavao prodaju zabranjenih doping sredstava i prodavao ih zajedno sa ostalim pripadnicima ove organizovane kriminalne grupe.
Istovremeno, putem firme pripadnice ove organizovane kriminalne grupe M. V. vršio se uvoz zabranjenih doping sredstava iz azijskih zemalja, najvećim delom poreklom iz Indije, koja su se kasnije skladištila u magacinskim prostorima i prodavala krajnjim korisnicima u Srbiji i u zemljama Evropske unije.
Kako se sumnja, ova organizovana kriminalna grupa vršila je ilegalan uvoz i distribuciju doping sredstava, najvećim delom poreklom iz Indije.
BONUS VIDEO
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)