JEZIVO! Srpski povratnik brutalno ubijen u Hrvatskoj! NAĐEN RAZBIJENE GLAVE!
Kako je saopšteno iz sisačke policije, muškarac je pronađen na podu okrvavljene glave i najverovatnije se radi o ubistvu tupim predmetom.
Milan Pantelić, star 66 godina, ubijen je u selu Banski Grabovac kod Petrinje. Pantelić je bio Srbin povratnik u Hrvatsku koji je bio u penziji i bavio se uzgojem ovaca.
Kako je saopšteno iz sisačke policije, muškarac je pronađen na podu okrvavljene glave i najverovatnije se radi o ubistvu tupim predmetom.
U Zavodu za sudsku medicinu i kriminalistiku Medicinskog fakulteta u Zagrebu obavljena je obdukcija tela kojom je utvrđeno da je uzrok smrti "posledica pada" dok su na telu pronađene i druge povrede.
Policijski službenici u saradnji sa Županijskim državnim tužilaštvom u Sisku nastavljaju istragu i preduzimanje drugih mera i radnji na utvrđivanju svih okolnosti ovog događaja, kažu u policiji.
Mediji u Hrvatskoj pišu da je muškarac koji je tek otišao u penziju pronađen krvave glave u dvorištu porodične kuće. Navodno tamo nije bilo njegovih ovaca, a nadzorne kamere bile su uništene.
Šta raditi u slučaju pronalaska beživotnog tela?
Pronalaženje beživotnog tela može biti veoma emotivno i stresno iskustvo. Ako se nađete u takvoj situaciji, sledite ove korake:
Pozovite hitnu pomoć:
U većini zemalja, pozivanje hitne pomoći (broj 112 ili lokalni hitni broj) prvi je korak. Obavestite ih o situaciji i pratite njihove instrukcije.
Ne dirajte telo:
Ostanite smireni i ne pokušavajte dirati ili pomerati telo. Postoji mogućnost da su prisutne forenzičke ili medicinske činjenice koje bi mogle biti bitne za istražitelje.
Obavestite policiju:
Ako niste već obavestili policiju, učinite to odmah. Oni će pokrenuti istragu i preduzeti dalje korake prema potrebi.
Ostanite na mestu događaja:
Ako je to moguće, ostanite na mestu događaja dok ne stignu hitna pomoć i policija. Važno je da ne menjate ništa na mestu događaja kako biste sačuvali integritet scene.
Potražite podršku:
Pronalaženje beživotnog tela može biti traumatizirajuće iskustvo. Potražite podršku od prijatelja, porodice ili stručnjaka za mentalno zdravlje kako biste obradili svoja osećanja i reakcije.
Saradnja sa vlastima:
Saradnja sa vlastima i pridržavanje njihovih instrukcija ključni su u ovakvim situacijama. Ako imate informacije koje bi mogle pomoći u istrazi, podelite ih s odgovarajućim autoritetima.
Nemojte se libiti zatražiti pomoć ako vam je potrebna. Postoje organizacije i resursi koji pružaju podršku onima koji su svedoci ili se suočavaju s traumatičnim događajima.
Bonus video
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)