"BANDERA JE BILA NA METAR OD DECE KOJA SU SE IGRALA!" Svedok progovorio o nesreći na Karaburmi!

Autor:

Hronika

20.09.2024

09:55

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Muškarac pao sa bandere!

"BANDERA JE BILA NA METAR OD DECE KOJA SU SE IGRALA!" Svedok progovorio o nesreći na Karaburmi!

Foto: ST/D. KADIĆ, Pxhere, Pxfuel, Wikimedia/Srđan Popović

Prema izveštajima, nakon što je muškarac pao sa bandere na Karaburmi, na društvenim mrežama pojavila se izjava navodnog očevica.

On tvrdi da se incident dogodio u blizini dece koja su se igrala u tom trenutku, piše Telegraf.

Nesreća se desila u Ulici Marijane Gregoran, a pretpostavlja se da je povređeni radnik bio angažovan na popravci bandere. Očevici navode da je menjao sijalicu kada je došlo do pada, a navodno su tom prilikom pokidani i strujni kablovi.

Bandera je bila trula

- Čovek je pao sve sa banderom u dvorištu škole "Jovan Popović", bandera je bila trula, menjao je sijalicu i bio propisno zakačen. Bandera je pala na metar od dece koja su se tu igrala. Bili smo prisutni. Nadamo se da će čovek biti dobro - navedeni očevidac.

Prema nezvaničnim informacijama, muškarac je tokom pada zadobio višestruke teške povrede i hitno je prebačen u Urgentni centar.

Prva pomoć povređenoj osobi koja je pala sa visine, kao što je slučaj sa padom sa bandere, može biti od ključne važnosti dok ne stignu medicinski profesionalci. Evo osnovnih koraka:

Provera svesti i disanja: Prvo proveri da li je osoba svesna. Ako nije, proveri da li diše. Ako ne diše, odmah započni reanimaciju (veštačko disanje i masaža srca).

Poziv hitnoj pomoći: Pozovi hitnu pomoć (broj 194 u Srbiji) što pre. Pruži im sve relevantne informacije, uključujući lokaciju i opis povreda.

Stabilizacija vrata i kičme: Ako osoba diše i svesna je, ne pokušavaj da je pomera osim ako je apsolutno neophodno (npr. opasnost od vatre ili struje). Stabilizuj glavu i vrat da bi se sprečile povrede kičme.

Provera povreda: Proveri da li postoje vidljive povrede, krvarenja ili lomovi. Ako postoji ozbiljno krvarenje, pritisni mesto krvarenja sterilnom gazom ili bilo kakvim čistim materijalom.

Imobilizacija lomova: Ako je očigledno da osoba ima prelom (npr. ruka ili noga), pokušaj da imobilizuješ taj deo tela, koristeći nešto ravno kao privremeni oslonac (štap, komad drveta).

Šok: Osoba koja je pala sa visine može da doživi šok. Ako je svesna, pokušaj da je umiriš i držiš u toplom. Ako je moguće, podigni joj noge kako bi krv lakše cirkulisala ka vitalnim organima.

Izbegavanje pokreta: Važno je da povređena osoba ostane nepomična dok ne stigne stručna pomoć, kako bi se izbegle dodatne povrede, naročito kičme.

Dok čekaš dolazak hitne pomoći, prati stanje osobe i nastavi pružati prvu pomoć prema uputstvima operatera hitne pomoći.

BONUS VIDEO

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading