POVUČENO 780.000 PROIZVODA, ZBOG EKSPLOZIJA VEĆ POVREĐENO 32 LJUDI! Kupci prijavljivali prelome i povrede prstiju, šaka, lica i očiju
Možete vratiti proizvod.
Foto: Drazen Zigic/Shutterstock
Više od 780.000 perača pod pritiskom marke "Ryobi", prodavanih u SAD i Kanadi, povučeno je sa tržišta zbog opasnosti od eksplozije delova, što je dovelo do povreda korisnika, saopštila je američka Komisija za bezbednost potrošačkih proizvoda (CPSC).
Kompanija "TTI Outdoor Power Equipment“, u vlasništvu korporacije "Techtronic Industries“, povlači određene modele zbog toga što kondenzator može da se pregreje i eksplodira, izbacujući delove pod pritiskom, navodi se u saopštenju, prenosi AP.
Prema podacima CPSC, zabeleženo je 135 slučajeva pregrevanja kondenzatora u SAD, uključujući 41 eksploziju, koje su dovele do 32 povrede, među kojima su prelomi i povrede prstiju, šaka, lica i očiju, prenosi Tanjug.
Zdravstvene vlasti Kanade navele su da u toj zemlji nije bilo prijavljenih dodatnih incidenata.
Potrošačima se savetuje da odmah prestanu da koriste uređaje i posete zvaničnu stranicu za opoziv proizvoda, gde mogu dobiti besplatan komplet za popravku koji sadrži zamenski kondenzator.
Povlačenje se odnosi na modele sa oznakama RY142300 i RY142711VNM.
Bonus video:
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)