(VIDEO) NEKA SE PRIPREMI NADAL: Đoković posle drame slomio Nišikorija

18.05.2018

18:58

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Mastersa u Rimu.

Đoković će u polufinalu igrati sa Nadalom

Đoković je u četvrtfinalu posle velike borbe pobedio Japanca Keija Nišikorija 2:1, po setovima 2:6, 6:1, 6:3.

Ovo je bio 17. međusodni duel srpskog i japanskog tenisera, a 15. trijumf Novaka. Meč je trajao dva sata i 22 minuta.

Nišikori je već u prvom gemu prvog seta, koji je trajao devet minuta, napravio brejk, a potom je u petom još jednom oduzeo servis srpskom teniseru za veliku prednost od 4:1. Japanac je sigurnom igrom dobio prvi set 6:2.

Đoković je sjajno odigrao drugi set, poveo 4:0, a onda je stigao do 6:1 i 1:1 u setovima.

Novak je u trećem setu poveo 2:1, ali je Japanac odmah uzvratio i izjednačio. Nakon dva gema u kojem su teniseri, posle velike borbe, sačuvali svoj servis, Đoković je u sedmom napravio brejk, a pobedu i plasman u polufinale potvrdio je novim brejkom u devetom gemu.

Novak će u polufinalu igrati protiv Španca Rafaela Nadala. Srbin i Španac odigrali su 50 mečeva u karijeri, a Novak vodi 26:24 u pobedama.

Titulu u Rimu brani Aleksandar Zverev. On je prošle godine u finalu pobedio Novaka Đokovića 6:4, 6:3.