VARDAR PAO POSLE PRODUŽETAKA: Rukometašice Đera ponovo evropske šampionke

18:36

Rukometašice Đera odbranile su titulu prvaka Evrope.

RepublikaFoto: instagram.com/gyoriaudietokc_official/
Slavlje rukometašica Đera

Đer je u finalu Lige šampiona posle produžetaka pobedio Vardar 27:26. Posle 60 minuta bilo je 20:20.

Mađarski tim je u dramatičnom finalu, reprizi prošlogodišnjeg, savladao Vardar 27:26, ponovo u produžecima. Nakon 60 minuta bilo je 20:20.

Đer je u drugom produžetku stigao do tri gola prednosti 26:23, Vardar se vratio sa dva brza gola, Amorim sa devet metara povisila na 27:25.

Makedonska ekipa je smanjila na 27:26. Vardar je nekoliko sekundi pre kraja imao zicer za izjednačenje. Međutim, golman Đera je zaustavio šut sa šest metara Andrei Čanađiji.

Kornelija Grot je postigla osam golova, a Duda Amorim šest za Đer. U timu Vardara Andrea Lekić je postigla šest, a Jovanka Radičević četiri.

Treće mesto osvojio je Bukurešt pobedom nad Rostovom 31:30.