Srbiji gol falio za drugu fazu, ŠVEĐANI DRŽE KAKVU-TAKVU NADU!

16.01.2018

18:58 >> 20:04

Naši rukometaši slavili su u poslednjem kolu protiv Islanda 29:26, a da su u u poslednjem napadu realizovali napad otišli bi u drugu fazu. Veliki broj grešaka izabranika Jovice Cvetkovića presudilo da ne odemo u drugi krug takmičenja! Ipak, ukoliko Šveđani ostanu neporaženi protiv nezainteresovanih Hrvata, naš tim može da se nađe u drugom krugu!

RepublikaFoto: ehfeuro.com
Rukometašima falio samo jedan gol za prolaz

Pirova pobeda srpskih rukometaša za kraj! Island je pao, ali trijumf od tri razlike nije bio dovoljan da uzmemo treće mesto u grupi!

Imali su naši napad 10 sekundi pre kraja, uputili su i udarac, ali lopta nije našla put do mreže i velikog slavlja izabranika Jovice Cvetkovića. Čini se da su "Orlovi" priliku za prolaz propustili još ranije, pošto su načinili veliki broj grešaka još ranije.

Imali su naši veći deo susreta prednost, ali su naši gubili prednost u prvom delu igre kad god bi se odlepili i to najviše zahvaljujući brzopletosti i pomalo i čudnom kriterijumu španskih sudija. Srbija je prednost od 7:5, 9:7 lako ispustila, umesto da na tome grade osnovu za drugi deo igre i neophodnu prednost koja bi ih odvela u narednu fazu.

Na odmor se otišlo sa remijem 12:12 i pritom su Islanđani postigli gol na samom isteku 30. minuta, što naši nisu uspeli da ponovo na isteku 59. minuta.

U drugom delu su Islanđani otišli na +3, ali se Srbija ponovo vraća, najviše zahvaljujući odbranama golmana Cupare, ali i velikoj borbenosti Jovanovića i Radivojevića, koji su svojim izgaranjem uspeli da vrate prednost na našu stranu.

Srbija je pokazala dobru partiju, za razliku od prva dva kola protiv Hrvatske i Švedske, ali ni to nije bilo dovoljno da se ode u narednu fazu. Došlo je do raspleta koji je opisan na početku teksta, naši su kasno upalili i na kraju su im se obile greške koje su pravili tokom čitavog prvenstva.

Iako naši nisu ostvarili pobedu od četiri gola razlike i dalje postoje teoretske šanse za "Orlove". Ukoliko Švedska uspe da izvuče makar bod protiv domaće Hrvatske, naći ćemo se u drugom krugu takmičenja.

UŽIVO:

2. POLUVREME

Kraj utakmice, ostalo je 29:26, ostali smo bez prolaza u drugi krug zbog jednog gola!

59. minut - Srbiji fali gol za drugu fazu - 29:26!

58. minut - Radivojević iz kontre pogađa za 28:26

56. minut - Ilić vraća našem timu prednost iz sedmerca 26:25

52. minut - Kakva golčina mladog Jovanovića za 25:24

51. minut - Drže se naši, gol Jovanovića za 24:24

49. minut - Šešum iz kontre smanjuje na 22:23

44. minut - Radivojević sa krila za 18:20

43. minut - Gudmundson nastavlja sa golovima - 16:20, Zelenović smanjuje na drugoj strani na 17:20

39. minut - Raspada se naša odbrana, Islanđani lagano odlaze na +3 - 15:18

36. minut - Islanđani bolje igraju na startu drugog dela - 14:16

34. minut - Islanđani sa igračem manje dolaze do novog gola 13:14

31. minut - Đorđić postiže gol na startu drugog poluvremena - 13:12

1. POLUVREME

30. minut - Primamo gol šest sekundi pre kraja poluvremena, na poluvreme se ide sa 12:12

29. minut - Šešum pogađa za novu prednost Srbije - 12:11

24. minut - Radivojević pogađa sa desnog krila - 10:10, nakon toga Sigurdson vraća na +1 za Island

22. minut - Nenadić vraća susret u egal - 9:9

18. minut - Gunarson brani šut Šešuma, iz konte Sigurdson opet poravnava na 8:8

Pivot Mijajlo Marsenić dobija već drugo isključenje na meču, moraće da se pripazi do kraja susreta

16. minut - Zelenović pod faulom postiže novi gol za naš tim - 8:6

14. minut - Islanđani kažnjavaju naša dva promašaja - 7:6

9. minut - Ilić postiže gol sa krila za 6:5

7. minut - Islanđani za tili čas opet dolaze do nerešenog rezultata - 4:4

5. minut - Srbija ima dva gola prednosti nakon sjajne kontre - 4:2

3. minut - Zelenović sjajnim pogotkom poravnava na 2:2

1. minut - Prvi gol na meču postižu Islanđani, ali im uzvraća Vujić - 1:1

Da stvar bude dodatno otežana našim igračima biće potrebna pobeda od makar 4 gola razlike, a Island je u prvom kolu već slavio protiv Švedske, pa im je posao daleko lakši nego našim momcima.

Podsetimo, nakon susreta sa Šveđanima pojavili su se informacije u medijima kako je došlo do sukoba između selektora Cvetkovića i potpredsednika Rukometnog saveza Škrbića, što su oni odmah demantovali.

Petar Nenadić je pred susret sa Islandom najavio da se nakon ovog Evropskog prvenstva povlači iz selekcije sa nacionalnim grbom.