Bajern šampion!

16.06.2018

21:08

Košarkaši minhenskog Bajerna osvojili su titulu šampiona Nemačke, četvrtu u klupskoj istoriji.

RepublikaFoto: instagram.com/fcb_basketball
KK Bajern Minhen

Izabranici Dejana Radonjića su na svom terenu razbili berlinsku Albu u petom, odlučujućem susretu, i ukupnim rezultatom 3:2 stigli fo trofeja i plasmana u Evroligu naredne sezone.

Bavarci su veliku prednost stekli u prvih 20 minuta. Alba je na startu drugog poluvremena uspela da se vrati na jednocifren minus, ali je usledio novi odgovor domaćih , koji strahovitim finišom treće četvrtine podigli razliku na +25.

Do kraja susreta nije bilo dileme, Bajern je prebacio 100 poena, i slavlje u Minhenu je moglo da počne.