(VIDEO) ZVEZDA SE NIJE OPORAVILA OD KUPA: Bamberg demolirao crveno-bele

23.02.2018

19:32 >> 21:36

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Nemačkoj od ekipe Bamberga 86:62 (21:23, 25:13, 23:9, 17:17) u meču 23. kola Evrolige.

RepublikaFoto: euroleague.net
Detalj sa utakmice Bamberg-Crvena zvezda

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Dorel Rajt sa 21 poenom. Dejan Musli imao je "dabl-dabl" učinak. On je postigao 13 poena i imao je 13 skokova. Kod gostiju, najbolji je bio Matijas Lesor sa 12 poena, dok su Branko Lazić i Tejlor Ročesti ubacili po 11.

Crvena zvezda i Bamberg imaju po devet pobeda i 14 poraza. Crveno-beli su ovim porazom umanjili šanse za plasman u plej-of Evrolige.

Crveno-beli će u narednom kolu dočekati Unikahu, dok će Bamberg gostovati Valensiji.

Ekipa Dušana Alimpijevića dobro je počela utakmicu i posle prve četvrtine bila u prednosti. Crveno-beli su prvih 10 minuta rešili u svoju korist, 23:21. U drugoj četvrtini usledio je veliki pad u igri crveno-belih,  a igrači Bamberga su kaznili svaku grešku gostiju. Bamberg je prvih 20 minuta rešio u svoju korist 46:36.

Košarkaši domaćeg tima nastavili su sa odličnom igrom i u drugom poluvremenu, a prednost domaćeg tima je rasla iz minuta u minut. Bamberg je u jednom trenutku stigao i do +28 (80:52), a meč je na kraju završen pobedom domaćeg tima, 86:62.

TOK MEČA:

IV četvrtina

10. minut - Kraj utakmice. Pobeda Bamberga od 86:62.

8. minut - Zvezda je prišla na 80:58. Serija Zvezde od šest poena.

5. minut - Raste prednost Bamberga. Nemci na plus 28 (80:52).

2. minut - Bamberg ponovo na plus 22, (72:50). Domaći tim mirno meč privodi kraju.

1. minut - Zvezda pravi seriju od 5:0.

III četvrtina

10. minut - Dorel Rajt pogađa trojku uz faul. Bamberg ulazi u poslednju četvrtu sa vođstvom, 69:45

8. minut - Bamberg na plus 20 (62:42). Samo minut kasnije najveća prednost domaćeg tima, 65:44.

6. minut - Raste prednost domaćeg tima, serija grešaka košarkaša Zvezde. Bamberg vodi 60:42.

5. minut - Bamberg na plus 13 (55:42). Alimpijević je primoran da traži tajm-aut.

3. minut - Zvezda ne kažnjava greške domaćeg tima, ali zato košarkaši Bamberga pogađaju za 52:40

1. minut - Lesor uz malo sreće dolazi do lopte i zakucava za 46:38

Na poluvreme se ide rezultatom 46:36 za Bamberg koji je ovu četvrtinu završio serijom 10:0!

9. minut - Musli pogađa sa reketa za dvocifrenu prednost - 46:36

8. minut - Glupost Stefana Jankovića koji pravi namernu ličnu grešku - 43:36

7. minut - Rajt vraća Bambergu prednost od 6 razlike - 41:35

6. minut - Rubit pogađa neugodan šut za dva - 38:35

5. minut - Košarkaši Bamberga ne daju prednost koju su stekli početkom ove četvrtine, trenutno je 36:30 za Brose Bamberg. Lazić pogađa trojku za egal - 36:35!

4. minut - Konačno poeni za Zvezdu, Davidovac pogađa trojku za 32:28

2. minut - Nikolić bacanjima pravi seriju 7:0 za nemački tim - 28:23. Lesor pogađa prve poene za crveno-bele u ovoj deonici - 28:25

1. minut - Štajger pogađa neverovatnu trojku za 24:23. Problem za Zvezdu je činjenica da je Ognjen Dobrić za svega dva minuta na terenu napravio tri faula!

II četvrtina

Na kraju prvih 10 minuta igre u Bambergu rezultat je 21:23 za Zvezdu nakon trojke Enisa!

10. minut - Lazić poravnava rezultat sa linije slobodnih bacanja - 20:20

8. minut - Omić se sjajno snalazi u reketu - 17:18

7. minut - Heket kažnjava lošu odbranu Zvezde za 14:13, ali mu Enis odgovara istom merom!

6. minut - Razigrao se Lazić, ponovo pogađa dvojku za 11:13

4. minut - Lazić uzvraća dugom dvojkom - 8:11

3. minut - Riki Hikmen pogađa trojku iz tranzicije - 8:9

2. minut - Odlično otvara utakmicu Crvena zvezda, Lesor pogađa dvojku uz faul, ali nije precizan sa linije bacanja - 0:7. Rajt pogađa prve poene za Bamberg - 3:7

1. minut - Prve poene na meču postiže Matijas Lesor - 0:2, a Bjelica pogađa trojku 0:5

I četvrtina

20:40 Igrači dva kluba izlaze na teren, uskoro će da počne duel između Bamberga i Crvene zvezde

Crveno-beli i dalje imaju šansu za prolaz u četvrtfinale Evrolige. Zvezda juri osmo mesto, koje vodi u plej-of Evrolige.

Izabranici Dušana Alimpijevića trenutno drže 11. mesto na tabeli Evrolige, a osmoplasirani Makabi beži tri pobede. Bamberg ima pobedu manje od Zvezde.

Bamberg je u krizi, a čelnici kluba su nedavno smenili Andrea Trinkijerija.