Furiozna Zvezda srušila bledi Partizan: Crveno-belima se smeši titula

14.04.2018

15:13 >> 18:33

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Partizan u 157. večitom derbiju rezultatom 2:1. Ekipa Vladana Milojevića je munjevito završila posao protiv ne tako ubedljivih crno-belih.

Ilustracija: Foto

Mnogo bolja utakmica viđena je u prvom poluvremenu, a tome su doprinela i dva brza gola crveno-belih.

Posle samo tri minuta Zvezda je duplirala prednost. Pogodak je upisan Pešiću, što znači da asistenciju upisuje Ben koji je lepo povukao loptu ka kaznenom prosoru crno-belih i pravovremeno uposli Pešića koji je prebacio Stojkovića za 2:0.

Drugo poluvreme obeležila je iseckana igra puna naboja, u čiji prilog govori i činjenica da su se reprezentativni drugovi iz selekcije Crne Gore - Janković i Filipović ušli i u verbalni duel a bilo je tu i koškanja.

Već kada se čekao poslednji zvižduk sudije, dosuđen je penal za Partizan koji realizuje Ožegović. Pre toga je Tošić iz slobodnog udarca pogodio prečku na koju je Ognjen krenuo, pao je u kaznenom prostoru a sudija je dosudio penal. Posle pogotka crno-belih, došlo je do guranja  Borjana i Sume, a potom su Suma i Donald dobili crvene kartone, dok je Borjan prošao sa žutim kartonom.

Mora se napomenuti da je Partizan mnogo bolje zaigrao kada je na teren ušao Zoran Tošić ali ipak crno-beli nisu mogli do bodova na ovom meču. Na kraju meča 2:1.

TOK MEČA:

Kraj meča

98. minut: Tošić je pogodio prečku iz slobodnog udarca, Ožegović je krenuo ka odbijenoj lopti, povučen je od strane Le Taleka što je iskoristio i pao a sudija pokazuje na penal, koji realizuje Ožegović za 2:1. Posle gola dolazi do guranja igrača dve ekipe a Suma i Donald su bili najratoborniji pa su dobili crvene kartone.

90. minut: Sudija je produžio meč šest minuta

85. minut: Prekršaj za Partizan nadomak kaznenog prostora Zvezde, Tošić je namestio loptu, a u živom zidu su se pokačili Crnogorci Janković i Filipović koji su dobili žute kartone. Bambi je šutirao precizno ali je Borjan bio na visini zadatka.

80.minut: Donald umesto Radonjića, Tavamba izlazi ulazi Ivanović

75. minut: Ožegović se našao u najboljoj prilii posle dodavanja Jankovića, ali je šutirao preko gola. Dobro je postavljen bio Le Talek

66. minut: Utakmica je prekinuta s obzirom da su počele da lete baklje na sve strane.  Situacija se smirila pa je meč nastavljen

65. minut: Partizan izgleda življe od kada je na teren kročio Bambi Tošić, ali Partizanu fali poslednji pas koji bi spojio nekog od crno-belih sa golom i na prave muke stavio Milana Borjana

60. minut: Medicinski timovi Zvezde i Partizana na terenu kako bi ukazali pomoć Jovičiću i Ožegoviću. Žuti karton za Markovića

57. minut: Po žuti karton dobijaju Babić i Ožegović posle međusobnog duela

55. minut: Tošić na terenu umesto Đerleka

53. minut: Goman Zvezde Borjan se posle eksplozije petarde požalio da mu je nešto upalo u oko. Pre toga Partizan je ubacio loptu u kazneni prostor ali je golman crveno-belih bio najviši u skoku, jedino nije jasno da li je dosuđen ofsajd ili faul Ožegovića

46. minut: Susret je nastavljen

I poluvreme

45. minut: Kraj poluvremena

43. minut: Posle greške mladog Markovića crveno-beli su imali još jednu odličnu priliku, ali sreča po crno-bele je što se Nemanja R. Mileti našao na pravom mestu, posle oštrog centaršuta sa leve strane , da zasmeta Benu koji nije bio precizan

39. minut: Partizan je imao lepu akciju koju je poveo Tavamba, ali je previše na stranu gurnuo loptu na stranu Ožegoviću koji je pokušao da iznenadi gomana Zvezde, ali koncentracija nije napuštala Borjana

36. minut: Za sada na terenu postoji jedan tim i to crveno-bele boje, Partizan nije ozbiljno ni zagrejao rukavice golmana Borjana

21. minut: Posle "presečenog" napada Partizana na sredini terena, Ben je povukao loptu, gurnu je ka Pešiću na levu stranu, ovaj je prebacio Stojkovića a pitanje je da li je Srnić pre ili posle prelaska lopte preko gol llinije potvrdio pogodak. Ono što je sigurno, na semaforu je 2:0 za Zvezdu

18. minut: Radonjić je zatresao mrežu Stojkovića posle dodavanja Srnića. Nemanja se lepo namestio iskoristio što defanzivci Partizana nisu izašli na njega i pogodio mrežu za 1:0

10. minut: Na početku meča bez prilika, igra se između dva kaznena prostora, ali su želja i borbenost prisutni i kod crveno i kod crno-belih. Deluje da će biti utakmica puna naboja

4. minut: Crvena zvezda je prva zapretila, Ben je ubacio loptu u kazneni prostor Partizana posle prekršaja sa desne strane, igrači crveno-belih su tražili penal, tvrdeći da je Marković igrao rukom

1. minut: Utakmica je počela

18. 30 - Bakljade sa severa i juga su odložile početak meča

RepublikaFoto: ST/D. PRLINA
Severna tribina
Južna tribina

18.30 - U loži na "Marakani" nalazi se i bivši selektor Srbije Siniša Mihajlović

Siniša Mihajlović

18.20 - Tribine pre početka meča

18.15 - Navijači Crvene zvezde i Partizana su se ipak sukobili na kružnom toku na Autokomandi i pored ogromnih mera obezbeđenja

18.00 - Partizan na zagrevanju

Igraci Partizana izlaze na zagrevanje! #fkpartizan #partizan #fkp #derbi

A post shared by FK Partizan (@partizanbelgrade) on Apr 14, 2018 at 8:58am PDT

17.50 - Sastavi timova Crvene zvezde i Partizana

Zvezda: Borjan, Stojković, Babić, Le Talek, Rodić, Krstičić, Jovičić, Srnić, Ben, Radonjić, Pešić.

Klupa: Supić, Frimpong, Račić, Milijaš, Adžić, Donald, Gobeljić.

Partizan: Stojković, Vulićvić, N R Miletić, Marković, N G Miletić, Zdjelar, Pantić, Đerlek, Janković, Oženović, Tavamba.

Klupa: Jovičić, Tošić, Vakulko, Ivanović, Suma, Jevtović, Urošević.

17.50 - Polako ali sigurno publika stiže na stadion

Slika ispred stadiona "Rajko Mitić"

17.40 - I crveno i crno-beli su izašli na teren da "opipaju" travu

Fudbaleri Partizana
Mičel Donald i Filip Stojković

17.25 - Nema gužvi oko stadiona, pa ni na blagajnama "Marakane"

RepublikaFoto: ST/ D. PRLINA
Više policije nego kupaca karata u "poslednji čas"

17.20 - Najava meča iz tabora Crvene zvezde "VREME JE ZA DERBI" - Najava sa društevnih mreža Partizana je izostala

Vreme je za Derbi #fkcz #czv #crvenazvezdafk #derbi

A post shared by FK Crvena zvezda (@crvenazvezdafk) on Apr 14, 2018 at 7:58am PDT