EVO REŠENJA! Kako pravilno da sanirate ŽULJ?

Autor:

Lifestyle

24.08.2018

00:11

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Žulj nastaje kad trenje ili opekotina naprave žareće oštećenje gornjeg sloja kože. Ako je pukao, nikako ne odstranjujte kožu, a ako je bolan, bolje ga što pre pravilno iscedite.

RepublikaFoto: pixabay.com
Foto: Ilustracija

Flaster ili gazu menjate svaki dan ili odmah u slučaju da se skvase ili zaprljaju. Izbegavajte da nosite cipele ili aktivnosti koje su izazvale žulj dok ne prođe bolno stanje.

Žulj koji nije pukao 

Nemojte da ga bušite, već operite sapunom i dezinfikujte antibiotskom mašću. Ostavite mesto nepokriveno, eventualno stavite labav zavoj i pustite da se suši na vazduhu. Nemojte stvarati pritisak na mesto na kojem se žulj nalazi. 

Žulj koji je pukao 

Operite područje na kojem je žulj sapunom i vodom. Nemojte da koristite alkohol, jod ili hidrogen peroksid. Oštećenu kožu lagano izravnajte i potapkajte da se prilepi. 

Namažite područje antibiotskom mašću, piše "WebMD". 

Žulj koji je potrebno isušiti 

Ponekad su žuljevi jako bolni, veliki ili na mestu koje se ne može stalno štititi od dodira ili znojenja. 


Operite područje na kom se žulj nalazi. Iglu sterilišite alkoholom. Napravite malu rupicu na ivici žulja i nežno iscedite. Ponovo ga operite i osušite laganim tapkanjem. 

Ne skidajte kožu s njega. Namažite antibiotsku mast.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading