ĐERE ZA 23 MINUTA DO DRUGOG KOLA! Francuz predao zbog povrede!

10.05.2023

15:53

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u drugo kolo mastersa u Rimu nakon što mu je meč predao Francuz Konstan Lestjen pri rezultati 6:1 u prvom setu.

Laslo Đere

Duel je trajao 23 minuta. Od početka meča Lestjen nije igrao dovoljno agresivno i lako je gubio svoje servis gemove.

Đere je ekspresno krenuo u prvom setu i već u trećem gemu došao do prvog brejka. Ipak, do kraja seta je još dva puta dolazio do brejk lopti, u petom i sedmom gemu, te je posle svega 23 minuta došao do 6:1.

Evidentno je bilo da Francuz ne može da nastavi meč, te je posle samo sedam gemova odlučio da čestita srpskom teniseru na prolasku u narednu rundu.

Botik Van de Zanšulp

Đere će u drugom kolu igrati protiv holandskog tenisera Botika Van De Zanšlupa.

Podsetimo, prvi reket sveta Novak Đoković startuje od druge runde, a protivnik će mu biti Argentinac Tomas Martin Ečeveri, koji je eliminisao Noletovog rivala sa Srpska Opena Luku Van Eša.

Inače, najbolji igrač Srbije i iskusni Gaučos nisu imali prilike do sada da se sastanu u karijerama.

Učešće u Rimu završio je Filip Krajinović, porazom od Mađara Martona Fučoviča.