NOVAK JE U ČETVRTFINALU SRPSKA OPENA: Đoković posle preokreta srušio francuskog tinejdžera!

18:28

Nole uspešno startovao na turniru u Banjaluci.

Novak Đoković

Najbolji teniser sveta Novak Đoković uspešno je krenuo u pohod ka tituli u Banjaluci.

U drugom kolu Srpska opena prvi reket planete je posle preokreta savladao Francuza Luke van Eša sa 2:1 (6:7, 6:3, 6:2), nakon dva sata i 42 minuta.

Bio je to prvi međusobni meč Noleta i 18-godišnje francuske velike nade.

U prvom setu nije bilo brejkova sve do devetog gema, kada je Van Eš oduzeo servis Đokoviću. Međutim, Nole je odmah uzvratio istom merom, ali je u taj-brejku do vođstva došao Francuz kome je taj gem pripao sa 7:4.

Drugi set je Đoković osvojio rutisnki, sa dva napravljena brejka, ali je treći počeo nezgodno. Van Eš je oduzeo servis Noletu na samom startu odlučujućeg seta, ali je usledila serija srpskog asa od četiri osvojena gema, a na kraju je tačku stavio i trećim brejkom u setu.

Novak će u četvrtfinalu igrati protiv pobednika meča u kom se sastaju Dušan Lajović i Gregoar Barer.

NOVAK ĐOKOVIĆ - LUKA VAN EŠ 6:7, 6:3, 6:2

TOK MEČA

Treći set:

6:2 - Novak Đoković je u četvrtfinalu!

5:2 - Novi rutinski servis gem za Đokovića.

4:2 - Van Eš prekida seriju Đokovića i smanjuje rezultat.

4:1 - Nole uzima gem sa samo jednim izgubljenim poenom.

3:1 - Novi brejk! Đoković je u ozbiljnoj seriji i grabi ka pobedi.

2:1 - Seriju brejkova prekida Novak i to uz dosta muke, tek posle đusa.

1:1 - Ribrejk! Đoković je uspeo da oduzme servis protivniku i da poravna rezultat.

0:1 - Brejk! Katastrofalan način za Novaka da počne set. Spasao je Srbin prve dve brejk lopte, ali je Francuz zatim iskoristio treću.

Drugi set:

6:3 - Novak novim brejkom osvaja set!

5:3 - Dolazi Nole na korak do osvajanja drugog seta.

4:3 - Siguran servis gem za Van Eša, ali Novak i dalje ima brejk viška.

4:2 - Nole je Francuzu prepustio samo jedan poen na svoj servis u ovom gemu.

3:2 - Francuski teniser osvaja servis gem bez izgubljenog poena.

Luka Van Eš

3:1 - Potvrdio je brejk prvi reket sveta.

2:1 - Brejk! Nole je uspeo da oduzme servis protivniku.

1:1 - Bez izgubljenog poena Novak osvaja prvi servis gem.

0:1 - Van Eš čuva svoj servis na početku drugog seta.

Prvi set:

6:7 - Luka Van Eš osvaja prvi set! Mladi Francuz je u taj-brejku slavio sa 7:4, iako je Nole prvi došao do mini-brejka i imao je prednost od 3:1.

6:6 - Igraće se taj-brejk. Đoković je na servis protivnika propustio čak tri set lopte...

6:5 - Sa nulom Novak uzima servis gem.

5:5 - Ribrejk! Veoma dugi poeni igrali su se u Lukinom servis gemu, a Nole je bio smireniji i uspeo je da ostane u setu.

4:5 - Brejk! Van Eš šokira Novaka i u narednom gemu će servirati za set.

4:4 - Nole je osvojio prvi poen u gemu, ali je to bilo sve od njega.

4:3 - Vodio je Van Eš 15:30, ali je onda Đoković osvojio tri vezana poena i sačuvao je svoj servis.

3:3 - Namučio je Nole Francuza, došao je do đusa, ali nije uspeo da napravi brejk.

3:2 - Nole uzvraća istom merom, sa dva prepuštena poena rivalu.

2:2 - Novak je još jednom osvojio dva poena na servis protivnika.

2:1 - Đoković sa nulom uzima servis gem.

1:1 - Van Eš je izjednačio tako što je Noletu prepustio samo dva gema.

1:0 - Nole je odlično započeo meč, sigurnim servis gemom.

Novaka je pred početak meča publika dočekala ovacijama.