(VIDEO) POVEO, PA STAO: Troicki ostao bez polufnala Šangaja

13.10.2017

12:13

Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u polufinale Mastersa u Šangaju. Troicki je u četvrtfinalu poražen od Argentinca Huana Martina Del Potra 2:1, po setovima 4:6, 6:1, 6:4.

Troicki nije uspeo

Troicki je 54. teniser sveta, a Del Potro je 23. na ATP listi. Meč je trajao dva sata i dva minuta.

Ovo je bio sedmi međusobni duel srpskog i argentinskog tenisera i sedmi trijumf Del Potra.

Del Potro će u polufinalu igrati sa pobednikom meča između Švajcarca Rodžera Federera i Francuza Rišara Gaskea. U prvom polufinalu igraće Rafael Nadal i Marin Čilić.

Troicki je dobro počeo prvi set, a oba tenisera su dobro servirala. Oba igrača su potom imala po nekoliko brejk šansi, ali su i Troicki i Del Potro zadržali svoje servise. Troicki je uspeo da napravi brejk u osmom gemu. Naš teniser je držao dva gema prednosti i prvi set je dobio sa 6:4.

Troicki je u drugom setu napravio veliki broj grešaka, a Del Potro je dozvolio Srbinu da osvoji samo jedan gem.

Velika borba je viđena na startu trećeg seta. Nije bilo brejka, a Del Potro se povredio sredinom trećeg seta.

Argentincu je ukazana lekarska pomoć, ali se vratio na teren. On je napravio brejk u petom gemu, a onda je sigurnom igrom došao do pobede.

Masters u Šangaju igra se za nagradni fond od 7.906.170 dolara.