Tipsarević na mišiće u drugom kolu

20.05.2019

19:24

Srpski teniser Janko Tipsarević plasirao se u drugo kolo turnira iz Serije 250 u Ženevi, pošto je pobedio Petera Gojovčika iz Nemačke sa 7:5, 7:5.

Janko TIpsarević

U prvom meču posle mesec dana pauze 34-godišnji Tipsarević gubio je u oba seta, ali je oba puta uspevao da preokrene.

Drastičnije je bilo u prvom setu – tada je Janko propustio tri brejk lopte pri rezultatu 2:2, a potom je gubio sa 5:3. Međutim, u naredna četiri gema Tipsarević gubi četiri poena i osvaja prvi set.

Janko je propustio dve brejk šanse na startu drugog seta, a potom je 96. igrač na ATP listi poveo sa 3:0. Međutim, Tipsarević se vraća na 4:4, a u 11. gemu pravi ključni brejk i rutinski privodi meč kraju u narednom.

Tipsarević, koji je dobio specijalnu pozivnicu, u drugom kolu sastaće se sa Ugom Delijenom iz Bolivije, koji je iznenadio osmog nosioca Andreasa Sepija 6:1, 3:6, 6:4. Bolivijac je 92. na svetu, ima 25 godina, a šljaka mu je omiljena podloga.

Janko je pobedom obezbedio skok od 16 mesta i sada je projektovan na 301. mesto na ATP listi.