DRAMA: Engleska srušila Kolumbiju posle penala

03.07.2018

19:35 >> 20:49

Fudbaleri Engleske poslednji su učesnici četvrtfinala Svetskog prvenstva u Rusiji! Kejn i drugovi su bili bolji od Kolumbije posle velike borbe i penala ukupnim rezultatom 5:4 (1:1 posle 90 minuta i produžetaka).

Englezi slave plasman u 1/4 finale Mundijala!

Ni jedan ni drugi tim nisu blistali na ovom susretu. Bilo je jasno da se čeka samo jedna greška rivala, i da će i najmanje nijanse odlučiti. Englezi su pretili iz prekida, dok Kolumbija nije mogla da dođe do svoje igre posebno bez povređenog Rodrigeza. Vodila se velika borba za svaki pedalj terena, sevali su laktovi, udarci... Engleska je čekala i naravno, postigla je gol iz prekida.

U 57. minutu Hari Kejn je bio precizan sa bele tačke. Bio je to njegov šesti gol na SP, a odluka sudije Gajgera da odsvira penal razbesnela je Falkaa i drugove. Ipak, Amerikanac je bio neumoljiv posle starta Sančeza nad Kejnom.

Do kraja utakmice prštalo je na sve strane, a Engleska nije uspela da se odbrani. Susret se pretvorio u rat i pravo je čudo da nije bilo težih povreda. U trećem minutu sudijske nadokande, Mina je skočio (posle prvog kornera za Kolumbiju) i meč uveo u produžetke. Nije bilo većih uzbuđenja, a pobednika su odlučili penali.

Za Engleze golove sa 11 metara dali su Kejn, Rašford, Tripije i Dajer. Ospina je zaustavio udarac Hendersona.

Za Kolumbiju su pogodili Falkao, Kvadrado, Mjuriel, a Pikford je zaustavio udarac Bake. Uribe je pogodio prečku.

Englezi će se za polufinale boriti sa Šveđanima.

Drugi produžetak:

115. minut - Dajer je pokušao glavom.

112. minut - Rouz je dobro šutirao, ali nije uspeo da pogodi gol Ospine.

106. minut - Utakmica je nastavljena.

Prvi produžetak:

105. minut - Završen je prvi produžetak.

100. minut - Kao da i jedni drugi čekaju penale...

91. minut - Utakmica je nastavljena...

Drugo poluvreme: Mina vratio Kolumbiju

- Utakmica je završena - Vreme je za produžetke!

90+3. minut - GOOOOLLLL - Mina je skočio i pogodio za 1:1!

86. minut - Falkao je šutirao glavom, ipak nije bilo opasnosti po gol Pikforda.

81. minut - Au, kakva šansa za Kolumbiju... Posle dobre akcije Kvardado je šutirao, ali nije pogodio metu.

77. minut - Pao je Lingard, a sudija Gajger je samo odmahnuo rukom.

75. minut - Nema većih uzbuđenja, igra se tvrdo.

66. minut - Igra se oštro, Kolumbija polako gubi živce.

63. minut - Ali je pokušao glavom ali nije pogodio metu.

57. minut - GOOOLLL- Kejn je bio precizan sa bele tačke - 1:0!

54. minut - PENAL! Pao je Kejn, a sudija Gajger je pokazao na belu tačku!

53. minut - Jang je dobro izveo prekid, ali je odbrana Kolumbije bila na mestu.

46. minut - Utakmica je nastavljena!

Prvo poluvreme: Mreže miruju

45. minut - Prvo poluvreme je završeno!

42.minut - Tripije je pretio iz slobodnog udaraca, ali nije pogodio metu.

40. minut - Sudija je dobio dojavu od kolega, a Barios je zbog udaranja Hendersona dobio žuti karton.

37. minut - Lopta je išla na Kejna, ali je napadač Engleza ostao kratak.

30. minut - Prve varnice na terenu, Falkao i Tripijer su ušli u verbalni sukob.

22. minut - Igra se na sredini terena, Kolumbija ne može da probije blok Engleza.

16. minut - Kejn je imao veliku šansu! Bio je sam na drugoj stativi, ali nije uspeo da glavom sprovede loptu u mrežu.

13. minut - Sterling je pokušao sa distance, ali lopta nije stigla do gola.

6. minut - Tukao je Jang iz prekida, ali je Ospina bio na mestu.

4. minut - Nema većih uzbuđenja, oba tima su oprezno ušla u meč.

1. minut - Utakmica je počela!

19.50 - Za koga navija ovaj gospodin?:

19.40 - Legendarni Rio Ferdinand jedva čeka utakmicu:

19.35 - Džejms Rodrigez nije uspeo da se potpuno oporavi od povrede.

19.21 - Evo i sastava timova:

19.10 - Dobro veće i dobro došli na naš blog posvećen utakmici Engleske i Kolumbije, jedno je sigurno vodiće se velika borba.