HRABRI JAPANCI PALI U 94. MINUTU: Belgija ludim preokretom do četvrtfinala SP!

02.07.2018

17:30 >> 19:53

Fudbalska reprezentacija Belgije plasirala se u četvrtfinale Svetskog prvenstva u Rusiji.

Slavlje Belgijanaca

Belgija je u osmini finala pobedila Japan 3:2. Golove za Belgiju postigli su Jan Vertongen u 69, Maruan Felaini u 74. i Naser Šadli u 94. minutu, dok su strelci za Japan bili Genki Haraguči u 48. i Takaši Inui u 52. minutu.

Belgija će u četvrtfinalu igrati sa Brazilom, koji je pobedio Meksiko 2:0.

Posle zanimljivog prvog poluvremena, koje je ipak proteklo bez golova, u drugih 45. minuta usledila je rapsodija na obe strane. Japanci su poveli već posle tri minuta drugog poluvremena a strelac je bio Haraguči. Samo četiri minuta usledio je veliki šok za Belgiju, Inui je pogodio za 2:0.

Delovalo je da bi Japanci, ekipa koja je prošla u nokaut fazu zahvaljujući fer pleju mogla da napravi novo iznenađenje na Mundijalu i da izbaci još jednog favorita. Ipak, Belgijanci su konsolidovali svoje redove i u kratkom vremenu stigli do izjednačenja. Prvo je u 69.minutu Vertongen mudrim udarcem glavom loptu smestio u mrežu, da bi Felaini pet minuta kasnije izjednačio na 2:2.

Pobedu Belgiji doneo je Čadli u 94. minutu.

TOK MEČA:

96. minut - Kraj utakmice!

94. minut - GIOLLLL!!! Belgija vodi 3:2! Čadli posle kontre donosi pobedu Belgiji!

93. minut - Honda šutira iz slobodnog udarca. Kurtoa šalje loptu u korner.

90. minut - Šansa za Japan. Umalo Vicel da savlada Kurtou. Golman Belgije šalje loptu u korner.

87. minut - Nova prilika za Belgiju. Vertogen šutira, a golman Japana odlično interveniše.

86. minut - Kakve dve šanse za Belgiju. Prvo je šutirao Čadli, a onda Lukaku. Oba puta je odlično intervenisao golman Japana.

81. minut - Obe selekcije ulaze oprezno u finiš utakmice!

74. minut - Felaini donosi izjednačenje Belgiji, 2:2!

73. minut - Opsada gola Japana. De Brujne šutira, a lotpa odlazi u korner.

70. minut - Vertogen smanjuje na 2:1! Belgija se vraća u meč!

64. minut - Nova kontra za Japance. Lopta odlazi pored gola Kurtoe!

62. minut - Nova prilika za Belgiju. Azar je šutirao pored gola!

59. minut - Nova šansa za Japan. Odbrana Belgije je intervenisala ispred Karagučija

52. minut - GOLLLLL!!! Japan vodi 2:0! Inui sa oko 25 metara pogađa mrežu Kurtoe.

49. minut - Belgija već u narednom napadu ne koristi priliku da izjednači. Azar pogađa stativu.

48. minut -  Karaguči postiže prvi gol na Mundijalu i dovodi Japance do prednosti

46. minut - Počelo je drugo poluvreme u Rostovu.

45. minut - Kraj prvog poluvremena. Nema golova posle prvih 45. minuta.

44. minut - Šansa za Japan. Osako se nije najbolje snašao iako je bio sam ispred golmana Belgije, a Kurtoi je potom lopta prošla kroz ruke i noge, ali je on uspeo da je zaustavi.

40. minut - Ulazimo u finiš prvog poluvremena. I dalje nema golova. Belgija napada, a Japanci se uspešno brane.

36. minut - Vicel šutira sa 23 metra, a lopta odlazi preko gola.

30. minut - Bez golova posle prvih 30 minuta utakmice.

28. minut - Ređaju se šanse Belgije. Prvo Azar, a potom i Kompani. Opsada gola Japana

24. minut - Šansa za Belgiju. Lukaku je bio u prilici, ali i dalje nema golova.

14. minut - Igra se odvija na sredini terena, bez pravih šansi. Belgija ima veći posed lopte.

1. minut - Utakmica je počela. Japan preti preko Kagave

19.30 - Poznati su sastavi timova.

Belgija će biti izraziti favorit protiv selekcije Japana. Belgijanci su lako prošli grupnu fazu, gde su u grupi G zauzeli prvu poziciju sa maksimalnih devet bodova, ispred reprezentacija Engleske, Tunisa i Paname.

Belgijanci su uz Urugvaj i Hrvatsku jedina reprezentacija koja je pobedila u sva tri meča grupne faze takmičenja, a imaju i sjajnu gol razliku od devet datih i samo dva primljena gola.

Belgijancima je ovo 13. nastup na Svetskim šampionatima. Favoriti su za samu završnicu, a do sada su Belgijanci samo jednom igrali u polufinalu takmičenja - 1986. kada ih je eliminisala Argentina.

Japanu je ovo treće prvenstvo na kojem su prošli grupnu fazu. Dakle, treći put igraju u osmini finala i sva tri prethodna puta bili su tu i eliminisani. Pitanje je da li ekipa predvođena Kagavom, Osakom, Nakamurom i Okazakijem može da iznenadi moćnu reprezentaciju Belgije.

Japan nikada nije igrao u četvrtfinalu - Belgija samo dva puta.