(VIDEO) HRVATI, DŽABA STE SE NADALI: Francuska deklasirala Srbiju

22.01.2018

17:11 >> 18:39

Muška rukometna reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Francuske rezultatom 39:30 u meču 2. kola Prve grupe druge faze takmi?enja na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj.

Beljanski i Zelenović nisu mogli da zaustave Karabatića

Najefikasniji u selekciji Francuske bili su Luka Karabatić i Rafael Kašeto sa po sedam golova. U srpskom timu istakao se Nemanja Zelenović sa sedam golova, dok je Petar Nenadić dodao šest.

Francuska je prva na tabeli sa osam bodova. Trikolori su ovim trijumfom maltene obezbedili plasman u polufinale EP. Naša selekcija je poslednja na tabeli bez bodova.

Švedska je pobedila Belorusiju 29:20.

Tabela:  Francuska 8, Hrvatska 6, Švedska 6, Norveška 4, Belorusija 0, Srbija 0.

Francuska će za dva dana u poslednjem kolu igrati sa Hrvatskom, dok će se Srbija sastati sa Belorusijom.

Srbija je bila ravnopravan rival sa Francuskom samo u prvih 15 minuta prvog poluvremena. Francuska se potom odlepila na plus tri gola, 12:9. Naši rukometaši su pravili veliki broj grešaka, a prednost francuskog tima je rasla iz minuta u minut. Francuska je prvih 30 minuta rešila u svoju korist rezultatom 19:12.

"Trikolori" su u drugom poluvremenu održavali visoko vođstvo, koje je u pojedinim trenucima iznosilo i +11. Naša selekcija je na kraju uspela samo da ublaži poraz. Ovaj meč su sa nestrpljenjem očekivali i rukometaši Hrvatske, koji su se nadali da bi Srbija mogla da iznenadi Francuze. Međutim, Francuska nije dozvolila iznenađenje i zasluženo je poražena.

TOK MEČA:

II poluvreme

60. minut - Kraj meča! Ubedljiva pobeda Francuske, 39:30!
55. minut - Francuska mirno meč privodi kraju. Srbija na minus 10 (27:37)!
52. minut - Francuska na +9, 35:26
47. minut - Francuzi lako stižu do golova, odbrana našeg tima kao da ne postoji. Francuzi vode 32:24
40. minut - Golovi se nižu kao na traci. Francuak vodi 26:18
36. minut - Srbija smanjuje na 22:15 posle dobrih odbrana Ivaniševića
31. minut - Francuzi otvaraju drugo poluvreme sa dva gola, 21:12

I poluvreme

30. minut - Francuska posle prvih 30 minuta vodi 19:12
29. minut - Konačno gol za Srbiju. Ilić smanjuje na 17:11.

27. minut - Karabatić rešeta mrežu našeg tima. Francuzi sada vode 16:10.

25. minut - Francuzi laganom igrom stižu do 15:10. Naši rukometaši igraju sa dva rukometaša manje.
20. minut - Igra se gol za gol. Francuska održava prednost od dva do tri gola. Trikolori vode 12:9.

17. minut - Francuska vodi 9:7, a selektor Srbije traži tajm-aut
15. minut - Posle prvih 15 minuta, rezultat je nerešen, 7:7
13. minut - Karabatić briljira. Francuzi stižu do izjednačenja
10. minut - Srbija pravi seriju od tri gola. Naša selekcija vodi 6:4.

8. minut - Srbija se dobro drži. Francuska - Srbija 4:4
2. minut - Srbija vodi golom Marsenića. Marsenić je potom dobio dva minuta isključenja i direktan crveni karton, jer je protivničkog igrača udario u lice

1. minut - Utakmica je počela. Francuska sa igračem manje. Luka Karabatić je isključen