Zvezda povela u seriji: Ubedljiv trijumf nad Partizanom

28.05.2018

15:52 >> 17:54

Košarkaši Crvene zvezde poveli su u polufinalnoj seriji Košarkaške lige Srbije pobedivši Partizan rezultatom 87:62.

Košarkaši Crvene zvezde

Ekipa Nenada Čanka je dobro otvorila utakmicu, međutim Zvezda je napravila seriju 15:0 u prvoj četvrtini i od tada, pa do kraja meča uspela da održava prednost do samog kraja meča, iako su crno-beli u par navrata dolazili na minus pet.

U ovoj utakmici ekipu Milenka Topića je služio šut za tri poena (13 ubačenih), kao i oko 90 % iskorišćenih slobodnih bacanja. Može se reći da je prevagu napravio Tejlor Ročersti koji je u drugom poluvremenu u strelce upisao samo jednom, ali to mu nije smetalo da ostane najefikasniji sa 22 poena (3-5 za dva, 3-5 za tri, 7-7 penali), uz 6 skokova i 5 asistencija.

Njega je najbolje pratio Alen Omić sa 15 poena (4-7 za dva, 7-9 penali), a uhvatio je i 6 lopti. Po 10 poena dodali su Davidovac i Dobrić.

Najbolji kod Partizana bio je Kvame Von sa 16 poena i 5 asistencija, četiri poena manje postigao je Vilijams-Gos koji je imao 5 skokova i 7 asistencija, dok je 10 dodao Đorđe Gagić.

Sledeća utakmica večitih rivala na programu je u sredu od 20.30.

TOK MEČA:

IV četvrtina

10. minut: Kraj meča 87:62

9. minut: Dva poena Radanova, dodatno slobodno bacanje i lopta sa strane za crveno-bele 85:61. Trojka Vona

8. minut: Gagić je ubacio dvocifren broj poena, a potom pre vremena završava utakmicu s obzirom da je dve sekunde pre kraja napada napravio peti faul 82:59

7. minut: Svega šest poena Partizana u poslednjoj četvrtini

6. minut: Omić zakucava, a potom u odbrani blokira Gagića 74:58

4. minut: Lazić pogađa 13 trojku na meču 72:58

1. minut: Počela je poslednja četvrtina novom trojkom Davidovca - 64:52

III četvrtina

10. minut: Kraj treće četvrtine 61:52

9. minut: Šaulić pravi korake u napadu Partizana - 58:50. Davidovac u poslednjoj sekundi napada Zvezde 61:50

7. minut: Dobar napad Zvezde i laki poeni 52:45. Antić sa linije penala siguran oba puta. Šaulić precizan na drugoj strani

6. minut: Zakucavanje Gagića posle asistencije Vona 50:45

5. minut: Vonu se otvorio put do koša, beleži nove poene 48:43

4. minut: 48:41 - Dvanaest poena Gosa, precizan sa slobodnih bacanja

1. minut: Treća četvrtina počinje poenima Đorđa Gagića, Partizan na -6, 41:35. Janković polovičan sa linije slobodnih bacanja, Veličković pravi faul u napadu

II četvrtina

10. minut: Nova trojka osma trojka Zvezde, skoro 40% šuta za tri poena. Ovaj put egzekutor Feldin. Gos uzvraća istom merom, treća trojka Partizana 41:33

9. minut: Von pogađa osmi poen na utakmici sa sve je ubacio u drugih deset minuta igre. Ročersti već 20 poena

8. minut: Veličkovićev polovičan učinak sa linije slobodnih bacanja 34: 26

6. minut: Trojka Partizana posle duge pauze, Von ubacuje drugu trojku za crno-bele iz sedam pokušaja - 34:25-

5. minut: Pero Antić nastavlja seriju od tri vezane trojke za Zvezdu, prva njegova 31:21

1. minut: Antić je promašajem završio prvu četvrtinu a tako je otvorio i drugu

I četvrtina

10. minut: Feldin upisuje prve poene pred sam kraj prve četvrtine

8. minut: Ročesti pogađa treću trojku od isto toliko pokušaja - 17:10. Omić pogađa vrh table, lopta se odbija u koš, a potom i dodatno slobodno bacanje Omić koristi. 15:0 je bila serija Zvezde, koju prekida trojka Veličkovića - 20:13

7. minut: Lazić pogađa novu trojku za Zvezdu, 9:0 serija crveno-belih

6. minut: Ročesti pogađa 2+1, a posle promašaja Veličkovića za tri poena Ročesti pogađa trojku 11:10

5. minut: Marinković se posle skoka pod Zvezdinim obručem požalio na povredu, hramljeći je napustio igru. Nema vesti o čemu je reč. 10:5 vodi Partizan

4. minut: Ročersti pogađa trojku 5:5. Veličković promašuje prvi pokušaj za tri poena crno-belih. Marinković polaže za 5:7

3. minut: Zvezdu za sada ne služe trojke, tri pokušaja bez pogotka. Ročersti ubacuje prve poene za domaćina. Veličković na drugoj strani pogađa nove poene

1. minut: Utakmica je počela poenima kapitena Partizana Novice Veličkovića

17:50 - Zagrevanje igrača Partizana

17:50 - Najava Crvene zvezde