Makabi lako savladao crveno-bele, teška povreda Feldina

Autor: I. V.

18.01.2018

18:49 >> 20:18

Crvena zvezda je zasluženo poražena u okviru 19. kola Evrolige od Makabija sa 89:75.

Makabi je kontrolisao ceo tok utakmice

Makabi je bio bolji celu utakmicu i nijednog trenutka se nije postavljalo pitanje pobednika.

Najbolji u redovima pobedničkog tima bio je Pjer Džekson sa 22 poena, 5 aisstencija. Pored njega istakli su se Aleks Tajus sa 15 poena, 7 skokova, Deandre Kejn sa 14 poena, 4 skoka, 2 asistencije.

U timu Crvene zvezde najbolji je bio Milko Bjelica sa 13 poena, 2 skoka, 2 ukradene lopte, a pratili su ga Matijas Lesor sa 10 poena, 3 skoka i Tejlor Ročesti sa 10 poena, 8 asistencija, 3 skoka.

Ono što brine je povreda Džejmsa Feldina koji je nezgodno stao na nogu Aleksa Tajusa i iskrenuo zglob. Do tada Džejms Feldin je ubacio 6 poena bez promašaja.

Zvezda je sada na deobi 11. mesta sa 7 pobeda i 12 poraza.

UŽIVO:

4. četvrtina:

10. minut: Kol ponovo realizuje slobodna bacanja, Davidovac pogađa za tri poena

9. minut: Noris Kol pogađa slobodna bacanja, Janković ubacuje dva poena

8. minut: Džekson realizuje tri slobodna bacanja, Dobrić pogađa za tri poena, Jovanović pogađa za dva

7. minut: Zvezda nikako da iskoristi šanse koje ima za preokret

6. minut: Rampa Boldena za Ročestija, Kejn silovito zakucava

5. minut: Jovanović pogađa za dva

4. minut: Pala je koncentracija igračima Crvene zvezde

3. minut: Kejn lagano poentira za dva, Dagubić realizuje prodor, Džekson pogađa neverovatan prodor

2. minut:  Ročesti pogađa težak šut za dva poena, pa onda polaže loptu posle polukontre

1. minut: Džekson pogađa trojku, Lesor pogađa dvojku, Džekson dobija 2+1

3. četvrtina:

10. minut: Fenomenalan prodor i poeni Džeksona

9. minut: Lesor zakucava silovito posle sjajne asistencije Ročestija

8. minut: Ročesti pogađa za dva, Džekson vraća dvojku

7. minut: Davidovac pogađa trojku, Lazić pravi nesportsku

6. minut: Bjelica nastavlja da teroriše Makabi, Zvezda na - 8, Tajus zakucava

5. minut: Dangubić pravi treći faul, Lazić krade loptu, Ročesti pogađa posle prodora

4. minut: Lesor pogađa oba slobodna, Bjelica zakucava, Tomas pogađa trojku, Ročesti pogađa dugu dvojku

3. minut: Bjelica zakucava, Lazić poentira posle prodora, Kejn pravi nesportsku ličnu nad Lesorom

2. minut: Tomas pogađa trojku, Bjelica pogađa za dva, Lesor udara prelepu blokadu Tajusu

1. minut: Lazić otvara četvrtinu sa dva promašaja za tri poena

2. četvrtina:

10. minut: Zvezda očajna, Tomas ponovo pogađa, Makabi na +18

9. minut: Lesor maši oba slobodna bacanja

8. minut: Spektakularno zakucavanje Dangubića

7. minut: Tajus skače u napadu pa postiže dva poena, a onda u odbrani udara rampu Jovanoviču

6. minut: Džekson 2 od 2 sa penala, Jovanović polovičan

5. minut: Dangubić prodorom dolazi do prvih poena, Tajus zakucava na drugoj strani

4. minut: Dilan Enis ponovo pogađa

3. minut: Serija promašaja na obe strane

2. minut: Feldin se povredio, on je nezgodno stao na nogu Tajusa i izvrnuo zglob

1. minut: Feldin pogađa iz prodora

1. četvrtina:

10. minut: Kraj prve četvrtine, Makabi vodi 23:16

9. minut: Kol siguran sa linije penala. Feldin takođe siguran sa linije slobodnih bacanja

8. minut: Tajus snažno zakucava

7. minut: Dilan Enis pogađa trojku i poravnava rezultat

6. minut: Enis siguran sa linije slobonih bacanja, prednost Makabija tri poena

5. minut: Rol vezuje pet poena i Makabi je na + 7

4. minut: Bjelica postiže trojku, Parahovski ponovo precizan za dva

3. minut: Pjer Džekson postiže trojku, Parahovski postiže dva poena

2. minut: Lesor postiže prve poene na utakmici

1. minut: Prvi napad za Makabi