(VIDEO) POBEDA ZVEZDE U IGRI NERAVA: "Ponos Izraela" ide kući praznih ruku!

26.10.2017

19:13 >> 19:14

Košarkaši Crvene zvezde zabeležili su drugu pobedu u četvrtom kolu Evrolige nad Makabijem rezultatom 87:84 nakon sjajne predstave u drugom poluvremenu.

Slavlje crveno-belih nakon pobede nad Makabijem

Gde je Crvena zvezda tu je i drama! Srpski prvak zabeležio je veliku pobedu u polupraznoj "Kombank areni" nakon velikog preokreta u drugom poluvremenu. Iako je delovalo da "Ponos Izraela" ne može da izgubi tokom većeg dela meča, crveno-beli su demonstrirali veliku psihološku snagu i odneli pobedu u završnici za Hičkoka - 87:84!

Utakmica je počela dosta ujednačeno, ali i otvoreno sa obe strane. Sevale su trojke, ali je takav ludački tempo u napadu bolje odgovarao gostima iz Tel Aviva. Dalekometna paljba Boldena, Džeksona i nezaustavljivog Dešona Tomasa davali su tonus igri Makabija, a izabranici Dušana Alimpijevića nikako nisu uspevali da povežu niti defanzivne igre.

Neprikosnoveni šampioni Izraela dobili su i prvu i drugu deonicu sa po pet poena razlike, da bi na veliki odmor otišli sa komotnih +10 na svom kontu - 39:49.

Velika snaga Crvene zvezde leži u njenoj odbrani, ali Zvezda nije mogla da stegne sve do polovine treće deonice. Tada je sjajna pokretljivost Ročestija, Feldina i Dobrića onemogućavala lagan protok lopte za goste. Bjelica je u tim trenucima pokazao da je suvo zlato u timu Dušana Alimpijevića, pošto je sam inicirao preokret za 62:61!

Poslednji kvartal bio je borba spuštenog garda, pošto su crveno-beli, ali i Makabi igrali vrhunsku košarku. Oba trenera su izbacila sve adute na parket, Bjelica je stao, ali su se probudili Ročesti i Feldin. Na drugoj strani Tomas je sa 28 poena držao Makabi u egalu, ali je promašio šut kada je bilo najpotrebnije. Pri rezultatu 86:84 na nekoliko sekundi do kraja je smelo uzeo šut za tri i promašio!

Slavlje je moglo da počne, Zvezda je imala dva bacanja, iskoristila je jedno, ali vremena za akciju gostiju nije bilo, pa je moglo da počne slavlje igrača, ali i tek nekih 8.500 navijača u Areni.

Zvezdu je do pobede predvodio Ročesti sa 22 poena, Feldin je pridodao 19, a Bjelica 16. Valja istaći i solidnu epizodnu ulogu Dobrića sa 8 važnih poena.

UŽIVO PRENOS

IV ČETVRTINA

10. minut - Tomas promašuje šut za tri poena, Zvezda odnosi pobedu u neizvesnoj završnici! 87:84!

10. minut - Kakav koš za Ročestija - 86:84! 15 sekundi do kraja...

10. minut - Džekson daje važne poene za 84:84!

Tomas je nezaustavljiv 82:82

8. minut - Feldin pogađa dva od tri bacanja za 82:80

8. minut - 80:80, nastavlja se drama u Areni

7. minut - Trojka Dobrića, ali u kakvom trenutku - 77:76

6. minut - Zvezda je ispunila bonus na pola četvrte četvrtine... Džekson pogađa oba bacanja za 74:76

4. minut - Feldin pogađa trojku za 74:74!

3. minut - Tomas nastavlja da teroriše odbranu Zvezde - 68:72

2. minut - Džekson pogađa za 66:68, ali Lesor uzvraća nakon dobre akcije za 68:68

2. minut - Ročesti vezuje četiri poena za 66:64

1. minut - Dešon Tomas pogađa trojku, ima 22 poena za sada - 62:64

III ČETVRTINA

Kraj treće četvrtine, Zvezda je nadoknadila minus od 10 poena sa poluvremena i sad ima 62:61!

10. minut - Bjelica dominira u trećoj deonici - 62:61 za Zvezdu

9. minut - Bjelica ponovo drži ekipu u igri - 59:60

7. minut - Kakva rola Bjelice, pet uzastopnih poena iskusnog krilnog centra za preokret - 57:56!

6. minut - Makabi pogađa preko Tomasa za dva poena - 52:56...

4. minut - Sjajno je Ročesti položio loptu na tablu 52:54!

4. minut - Pero Antić pogađa jedno bacanje za 48:54, a za njim Ročesti približava Zvezdu na -4 - 50:54!

2. minut - Džekson pogađa trojku za 47:54

II ČETVRTINA

Kraj prvog poluvremena - 39:49 za Makabi, Zvezda je osetno pala u poslednjih 5 minuta druge četvrtine...

9. minut - Radičević pogađa jedno bacanje, a zatim Tomas cepa mrežicu za 39:49... Zvezda je usporila nakon izlaska Ročestija.

9. minut - Poenima Kejna Makabi stiče +8 - 38:46!

Zvaničan podatak glasi da se u hali trenutno nalazi 8.230 navijača...

7. minut - Džekson uzvraća za 36:40

6. minut - Ročesti pogađa daleku trojku za 36:37

6. minut - Mladi Nikola Jovanović smanjuje rezultat na 33:37

5. minut - Džekson pogađa trojku za 28:35, Makabi ponovo na dva poseda razlike

4. minut - Parahovski pogađa dva bacanja za 28:32

4. minut - Lesor pogađa dvojku, ali je na dodatnom bacanju bio neprecizan. Lopta je ponovo završila kod košarkaša Zvezde, a Ročesti je bio precizan za dva poena - 28:30!

2. minut - Nesportski faul dosuđen Peri Antiću uz veliko negodovanje iskusnog centra, ali i publike... Trenutno je 22:28 za Makabi

Milko Bjelica u problemu sa faulovima, posle 12 minuta igre ima već tri lične greške i izlazi iz igre!

1. minut - Sjajna krađa mladog Stefana Lazarevića da bi u nastavku akciju poentirao uz faul - 22:24

I ČETVRTINA

10. minut - Kraj prve deonice, Feldin pogađa iz prodora 19:24!

9. minut - Džona Bolden zasipa koš Zvezde - 15:22

8. minut - Pero Antić pogađa trojku iz ugla za 15:19!

8. minut - Dobrić sa penala prekida seriju gostiju za 12:16.

7. minut - Tomas se fino zagradio pored Jankovića za 10:16

6. minut - Feldin pogađa trojku, to je njegov sedmi poen - 10:10, ali uzvraća Bolden istom merom za 10:13

5. minut - Džona Bolden pogađa trojku, Makabi pravi seriju 0:7 za vođstvo 7:10

4. minut - Di Bartolomeu poravnava rezultat na 7:7

3. minut - Feldin ponovo pogađa - 7:3

3. minut - Bjelica pogađa za tri poena - 5:2!

1. minut - Feldin ubacuje prve poene za Crvenu zvezdu - 2:2

1. minut - Makabi vodi 2:0 poenima Parahovskog...

19:00 Počinje susret u beogradskoj "Kombank areni". U hali je trenutno nešto više od 10.000 gledalaca

18:55 Atmosfera pred početak meča u Areni

18:50 Marko Kešelj sedi u civilu pored Nemanje Dangubića. Krilni košarkaš verovatno neće još dugo nositi crveno-belu opremu...

18:45 Igrači Zvezde izlaze na teren "Kombank arene"