(VIDEO) ŠAMPIONU GORKA CEDEVITA: Zvezda poražena u Zagrebu

22.10.2017

16:59

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Zagrebu od ekipe Cedevite rezultatom 79:74 (19:18, 20:21, 24:22, 16:13) u derbi meču 5. kola regionalne ABA lige.

RepublikaFoto: Cedevita/Marin Sušić
Detalj sa utakmice u Zagrebu

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Džanan Musa sa 17 poena, dok je Kevin Marfi ubacio 14. U redovima Crvene zvezde najbolji je bio Tejlor Ročesti sa 18 poena, dok je Milko Bjelica ubacio 12.

Crvena zvezda i Cedevita posle 5. kola imaju po tri pobede i dva poraza.

Zvezda će u narednom kolu na svom terenu igrati sa ekipom MZT Skoplje, dok će Cedevita gostovati ekipi Mega Bemaks.

Cedevita je povela na startu meča, ali je Zvezda preokrenula i vodila do 9. minuta. Domaći tim je prvih 10 minuta rešio u svoju koristi 19:18.

Crveno-beli su poveli na startu druge četvrtine, ali je usledila serija Cedevite od 8:0 za 28:20. Usledio je tajm-aut gostiju, koji je urodio plodom. Zvezda je napravila seriji 11:5 i smanjila na 33:31. Zvezda je potom novom serijom od 5:2 povela 36:35. U finišu je usledila rezultatska klackalica, a prvo poluvreme je završeno rezultatom 39:39.

Cedevita je povela 43:39 na startu treće četvrtine, a potom je bilo 46:41. Nova serija Zvezde od 8:0 za 46:49. Ekipe su se potom smenjivale u vođstvu, a domaći tim je u poslednju četvrtinu ušao sa rezultatom 63:61.

Na startu poslednje četvrtine oba tima su promašila po nekoliko napada, a Zvezda je u 36. minutu povela 67:65.

Na nešto više od dva minuta pre kraja Cedevita je trojkom Katića povela 71:67. Ročesti je uzvratio trojkom, 71:70. Ročesti je 90 sekundi pre kraja doneo vođstvo Zvezdi, 71:72. Usledila je neizvesna završnica u kojoj se bolje snašao domaći tim.